ZEYTİN’İN HİKÂYESİ ZEYTİN MÜZESİNDE SERGİLENECEK

ZEYTİN’İN HİKÂYESİ ZEYTİN MÜZESİNDE SERGİLENECEK

Ödüllü sanatçı Firdevs Posacı’nın zeytinin oluşumundan sofralarımıza kadar olan sürecini anlatan yağlıboya resim sergisi 20 Haziran 2023 Salı günü Kuşadası OLEATRIUM ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI TARİHİ MÜ....

Ödüllü sanatçı Firdevs Posacı’nın zeytinin oluşumundan sofralarımıza kadar olan sürecini anlatan yağlıboya resim sergisi 20 Haziran 2023 Salı günü Kuşadası OLEATRIUM ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI TARİHİ MÜZESİ’nde sanatseverlerle buluşacak.

Pasacı’nın yaklaşık iki yıllık emeğinin ürünü olan yağlıboya zeytin serisi sanatseverlerle buluşmak için gün sayıyor. Kuşadası/Davutlar Beldesi’nin Caferli Mahallesi’nde bulunan Oleatrium Zeytin ve Zeytinyağı Tarihi Müzesi’nde sergilenecek eserlerin tamamı zeytinin oluşumundan soframıza uzanan yolculuğunu anlatmaktadır.

Eserlerinin sergileneceği günü heyecanla bekleyen ressam Firdevs Posacı yaptığı açıklamada; “Aydınlı yerel bir sanatçı olarak, gözümü açtığım ilk andan itibaren zeytin ağacıyla büyüdüm. Zeytinin sofralarımızdaki yerinin değerini ve önemini biliyorum. Zeytin ağacının korunması ve yaşatılması için duyarlılık göstererek, zeytinimizin her aşamasını tuvallerime yansıttım. Bu eserlerimi de bir zeytin müzesinde sergilemeyi tercih ettim. Bütün sanatseverleri ve halkımızı açılışımıza bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.