Yaşasın 23 Nisan Düşlerimiz

Yaşasın 23 Nisan Düşlerimiz

Büyük kardeş: Merhaba canım kardeşim, bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bugünü ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, tüm çocuklara bayram olarak armağan etmiştir. Ben de sana bu ba....

 

Büyük kardeş: Merhaba canım kardeşim, bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bugünü ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, tüm çocuklara bayram olarak armağan etmiştir. Ben de sana bu bayramda bir müzik kutusu hediye etmek istiyorum, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramın kutlu olsun canım. 

Küçük kardeş: Teşekkür ederim canım ablacım. Bugünü Atatürk iyi ki bizlere armağan etmiş. Bu müzik kutusu da çok güzel bir hediye. 

 

 

Büyük kardeş: Bu müzik kutusundaki balerin dans ettikçe dünyaya huzurun, eşitliğin, barışın, iyiliklerin, güzelliklerin ve bağımsızlığın yayıldığını düşle… Bir gün sen de şarkını bulduğunda, hayal etmeyi bırakıp, müzik kutusunu kapatacaksın ve  tüm arkadaşlarınla, gerçekleşen düşlerinin şarkısında dans edeceksiniz…

 

Küçük kardeş: Yaşasıın canım ablacım. Hemen şimdi hayal etmeye başlıyorum. Sanki balerin karşımda dans ediyor gibi gözümü ondan hiç ayırmayacağım. 

 

 

Büyük kardeş: İnan bana canım kardeşim kurduğun bütün düşlerin gerçek olacak. 

Küçük kız müzik kutusunu elinde tutup, tüm hayalleriyle ona bakarken karşısındaki minik balerin lirik dansını yapmaya başlar. Küçük kız da ondan gözünü hiç ayırmaz. Küçük kızın güzel olan tüm düşleri bir bir gerçek olur. Bütün arkadaşlarıyla beraber tüm hayallerini yansıtan şarkıda dans ederler ve baharın da gelmesiyle tüm çocuklar için yepyeni, değerli ve gurur duyulası bir dünyada yaşamaya başlarlar artık. 

 

Rüya AKGÜN