VEKİL BÜLBÜL'DEN 17 AĞUSTOS DEPREMİ ANMA MESAJI!

VEKİL BÜLBÜL'DEN 17 AĞUSTOS DEPREMİ ANMA MESAJI!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül 17 Ağustos depreminin 24. yıl dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı...


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül 17 Ağustos depreminin 24. yıl dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı.


 Vekil Bülbül anma mesajında şu ifadelere yer verdi:" Bugün büyük Marmara depreminin 24. yıl dönümü. Ne yazıktır ki 24 yıl önceki felaketin ardından ülke olarak hâlâ depremlere ve doğal afetlere hazırlıksız bir şekilde yakalanıyoruz. Ülkemizin doğal afetlere karşı hazırlıksız olduğunu, tedbir ve önlem almadığını, denetimin hiç yapılmadığını 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen deprem bir kez daha göstermiştir. Tarihimizin en yıkıcı, en büyük ve en fazla kayıp verdiğimiz depremlerinden biri olan Kocaeli Gölcük merkezli 17 Ağustos depreminin yıldönümünde yıkılan binalar ile birlikte yaşamı, umutları yerle bir olan on binlerce vatandaşımızın acısını ve yarasını paylaşıyoruz. Acı kayıplar vererek ağır bir fatura ödediğimiz ve hala ödediğimiz 17 Ağustos depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmet ve saygıyla anıyorum.” dedi.