Türkiye Almanya Gençlik Değişimi Projesi Onaylandı!

Türkiye Almanya Gençlik Değişimi Projesi Onaylandı!

Gençler arasında kültürel paylaşımları teşvik etmek ve uluslararası dayanışmayı artırmak amacıyla Aydın Gençlik Merkezi ve İzmir-Bornova Gençlik Merkezi tarafından hazırlanan "1 Senden, 1 Ben....

Gençler arasında kültürel paylaşımları teşvik etmek ve uluslararası dayanışmayı artırmak amacıyla Aydın Gençlik Merkezi ve İzmir-Bornova Gençlik Merkezi tarafından hazırlanan "1 Senden, 1 Benden; Gönüllerde 1 Olsun Türkiye-Almanya Gençlik Değişimi Projesi," Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kabul edildi.

Proje kapsamında 14-21 Ekim 2023 tarihlerinde Türkiye'de ve 18-25 Kasım 2023 tarihlerinde Almanya'da gerçekleştirilecek değişim programlarına katılacak gençlerin seçim süreci başlıyor. Aydın Gençlik Merkezi üyeleri arasından 4 asil (2 kadın, 2 erkek) ve 2 yedek (1 kadın, 1 erkek) katılımcı belirlenecektir.

Projeye katılabilmek için aranan özellikler ise; Almanca ve İngilizce dillerinde kendilerini ifade edebilen, gönüllülük faaliyetlerine aktif olarak katılmış, ülkemizi uluslararası platformlarda en iyi şekilde temsil edebilecek, 18-26 yaş aralığındaki gençler tercih edilecektir. Seçilen gençler program süresince İzmir'de konaklama imkanını kendi sağlayacaktır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak, gençlerimizin kültürel alışverişte bulunarak hem kendi ufuklarını genişletmelerine hem de ülkemizin tanıtımına katkı sağlamalarına destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu proje ile gençlerimizin uluslararası ilişkilerdeki rolünü güçlendireceğimize inanıyoruz.

Adaylar arasından seçilecek gençlerin isimleri ilerleyen tarihlerde duyurulacak olup, projenin hayata geçmesiyle birlikte gençlerimizin edineceği deneyimlerin ve dostlukların geleceğe ışık tutmasını temenni ediyoruz.

Detaylı bilgi için Aydın ve İzmir Bornova Gençlik Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Son Başvuru : 27.08.2023 Saat : 00.00
Başvuru için :
https://forms.gle/mibZaAtgbPr5WR17A