SUNAY AKIN’DAN KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI ÖMER GÜNEL’E ÖVGÜ DOLU SÖZLER

SUNAY AKIN’DAN KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI ÖMER GÜNEL’E ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Ünlü yazar ve şair Sunay Akın, Kuşadası Belediyesi tarafından yarın Tarihi Kervansaray'da düzenlenecek olan söyleşi ve imza gününe katılmak için Kuşadası'na geldi. Program öncesi Belediye Başka....

Ünlü yazar ve şair Sunay Akın, Kuşadası Belediyesi tarafından yarın Tarihi Kervansaray'da  düzenlenecek olan söyleşi ve imza gününe katılmak için Kuşadası'na geldi. Program öncesi Belediye Başkanı Ömer Günel ile bir araya gelen Sunay Akın, kente yeni kazandırılan kültür rotaları için Başkan Ömer Günel’e övgü dolu sözler söyledi. 

Türkiye’nin turizm başkenti Kuşadası’nda bulunan Tarihi Kervansaray’da 23 Temmuz Pazar günü saat 18.00’de düzenlenecek olan söyleşi ve imza günü öncesi Başkan Ömer Günel ile bir araya gelen ünlü şair ve yazar Sunay Akın, Rosemary Anı Evi ile Haluk Perk Kahve Evi’ni ziyaret etti. Kuşadası’nda 1965-1978 yılları arasında yaşayan ve kentin doğal güzelliklerini koruyarak tüm dünyaya tanıtmak için uzun yıllar emek veren Rosemary Baldwin’in eşyalarının sergilendiği Rosemary Anı Evi ile Türk kahvesinin hazırlanmasında ve ikram edilmesinde kullanılan geleneksel eşyaların yer aldığı Haluk Perk Kahve Evi’ni çok beğendiğini dile getiren Sunay Akın, Başkan Ömer Günel’i kente yeni kültür rotaları kazandırdığı için tebrik etti. 

 

Sunay Akın, Başkan Ömer Günel’in “müzeler kenti” projesi kapsamında Kuşadası Belediyesi tarafından kente kazandırılan kültür rotalarının kentin hafızasını yansıttığını belirterek “Müzeler toplumun hafızasıdır. Bizim için yaşadığımız anılar neyse müzeler de bir kent için aynıdır. Müzelerin toplumun hafızası olduğu gerçeğini anlayamayanlar alzheimer olur. Ne mutlu ki Kuşadası’nın hemen girişinde böyle bir hafıza, bellek var. İçeride Ege’nin, Kuşadası’nın ve turizmin tarihi var. Eşyaların ve objelerin tarihi var. Örneğin; yazının tarihindeki çok güzel ve verimli bir daktiloyu burada gördüm. Keza, gırgır süpürge türünün en eski örneklerinden biri içeride sizleri bekliyor. İçerisi kadar bahçesi de harika. Kuşadası’na daha yeni girmişken harika bir yerle karşılaştım. Kentin içerisinde kim bilir daha neler var. Kuşadası’nı çok sevdim. Yarın Kervansaray’da çok güzel bir etkinliğimiz var. Herkesi bekliyorum” diye konuştu.