SİMİT VE ÇAYDAN SONRA, TOST YEMEK DE HAYAL OLUYOR

SİMİT VE ÇAYDAN SONRA, TOST YEMEK DE HAYAL OLUYOR

Her gün yeni bir zam haberiyle uyanan dar gelirli vatandaşın çay-simit bile bütçesini sarsarken; “olmadı bir tost alır yeriz” dediği günler de hayal oluyor. Biraz sucuk az kaşar alalım, tost yap.....

Her gün yeni bir zam haberiyle uyanan dar gelirli vatandaşın çay-simit bile bütçesini sarsarken; “olmadı bir tost alır yeriz” dediği günler de hayal oluyor.

Biraz sucuk az kaşar alalım, tost yaparız derseniz 100 lirayı gözden çıkarmanız gerekiyor artık.

Esnaf, ortalama bir karışık tostun maliyetinin 100 liraya dayandığını, son gelen zamlar sonrası akaryakıt, enerji ve gıda fiyatları rekor seviyelere ulaşınca maliyeti de kurtarmadığını belirterek çareyi zam yapmakta buldu.

Hal böyle olunca dışarıda yemek yemek de neredeyse imkânsız hale geldi. Bütçesi zorlanan dar gelirli için çay-simit gibi tost da hayal oldu. Çünkü her şeye olduğu gibi tosta da zam geldi. Tostun maliyeti de nerdeyse satış fiyatına eşitlendi.

AYDIN’DAKİ TOST FİYATLARINI SİZİN ÇİN ARAŞTIRDIK

Asgari ücretteki artıştan sonra ürün girdilerindeki afaki yükselmeler sebebiyle Aydın'daki tostçular da fiyatlarını arttırdılar.

Aydın'daki tostçuların fiyatlarını yemek sepeti firmasının uygulamasından araştırdık. Aşağıda fiyatını yazdığımız ürünlerin fiyatları kendi mekânlarından aldığınızda 5 ile 10 TL arası daha aşağıda olabiliyor.

YEMEK SEPETİ FİYATLARI

Yarım Ekmek Sucuk Kaşar Karışık Tost:

Tostçu Serkan: 60 TL

Tosbağa Aperatif: 70 TL

 

Bazlama Tost Sucuk Kaşar Karışık Tost:

Kumrucu İbo: 80 TL

Duygu Aperatif: 110 TL

Kumrucu Mrt: 80 TL

 

Yarım Ekmek Kaşarlı Tost:

Kumrucu Mrt: 70 TL

Tostçu Serkan: 55 TL

 

Yarım Ekmek Sucuklu Tost:

Tosbağa Aperatif: 63 TL

Tostçu Serkan: 50 TL

Kumrucu İbo: 75 TL

 

Yemek Sepetinde olmayan, müşterilerini sadece mekânda ağırlayan ve Gel-Al servisi olarak hizmet veren Türkiye'nin Aydın'daki Meşhur Bazlamada Tostçusu Harbi Lezzet işletmecisi Cengiz Çelik, ürün fiyat artışlarından dolayı fiyat belirlemede zorlandıklarını söyledi.

Bu fiyatlarda önümüzdeki hafta et ve peynir fiyatlarında beklenen artıştan dolayı tekrar fiyatların 15 gün içinde artacağını dile getiren Cengiz Çelik, kendilerinin fiyat artışlarına karşı direndiğini söyledi.

 

Harbi Lezzet Tost fiyatları şöyle:

Ekmek Arası Karışık Tost: 50 TL

Ekmek Arası Kaşarlı Tost: 40 TL

Ekmek Arası Sucuklu Tost: 40 TL

Bazlamada Süper Karışık: 65 TL

Bazlamada Full Karışık: 58 TL

HABER: OLAY AYDIN GAZETESİ/ HAYRİYE İLİKSİZ