SERÜVEN SANAT VE İŞ KADINLARININ 90'LARA YOLCULUĞU BÜYÜLEDİ

SERÜVEN SANAT VE İŞ KADINLARININ 90'LARA YOLCULUĞU BÜYÜLEDİ

AYDIN'DA FAALİYET GÖSTEREN SERÜVEN SANAT MERKEZİ; İŞ KADINLARINDAN OLUŞTURDUĞU KORİSTLER İLE AYDIN'DA YAŞAYAN DEPREMZEDE VATANDAŞLAR YARARINA KONSER DÜZENLEDİ.

Aydın’da faaliyet gösteren Serüven Sanat Merkezi; iş kadınlarından oluşturduğu koristler ile Aydın’da yaşayan depremzede vatandaşlar yararına konser düzenledi. 90’ların müziklerinden oluşan parçaları seslendiren koristler ayakta alkışlandı.

Aydın Efeler’de 2020 yılından bu yana faaliyet gösteren ve birçok Sanat dalında eğitim veren Serüven Sanat Merkezi, 6 Şubat Maraş depremleri sonrasında Aydın iline yerleşmiş olan vatandaşlarımıza destek amacıyla 90'lar pop konseri düzenledi. Birçok kez koro yönetmiş olan Serüven Eğitim kurucusu Yasin Alper Yeler şefliğinde kurulan koronun katılımcıları, Aydın'a yerleşmiş olan depremzedelerin hayatlarını sürdürebilmelerinde, onlara büyük destek sağlayan Aydınlı girişimci kadınlar ve müzik severlerden oluştu. Aralarında depremzede vatandaşlarımızın da olduğu koristler çalışmaları büyük bir özveriyle sürdürerek kısa sürede muhteşem bir gösteriye imza attılar. Dinleyicileri 90'lara keyifli bir yolculuğa çıkaran gösteri seyirciden tam not alarak dakikalarca ayakta alkışlandı.

Konser biletlerinin satışından elde edilen gelir, Yeni İz Gönüllüleri Derneği aracılığıyla ihtiyaç sahibi depremzede vatandaşlara aktarılacak.

Bu keyifli konserin bitiminde, Serüven Sanat Merkezi’nin kurucu üyelerinden olan Ece Yeler yaptığı açıklamada; "Bugün çok mutluyuz. Hem emekçi kadınlarımızla birlikte oluşturduğumuz koro sayesinde izleyicileri 90'lara yolculuk yaptırmanın keyfini yaşadık hem de elde ettiğimiz gelirin faydalı bir amaç için kullanılması bizi gururlandırdı. Önümüzdeki süreçlerde yeni yardım konserlerimiz devam edecektir. Emeği geçen bütün koristlerimize ve şefimiz Yasin Alper Yeler Bey’e teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

OLAY AYDIN: FATMA YAZICI