PROF. DR. TURAN AKKOYUN: TÜRKİYE’NİN YÜKSELİŞ REALİTESİ

PROF. DR. TURAN AKKOYUN: TÜRKİYE’NİN YÜKSELİŞ REALİTESİ

Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılı milletvekili genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrasında başkentteki Cumhurbaşkanlığı Yemin Töreni, Ankara Akını hadisesini dünya kamuoyuna yansıttı. Aydın Ad..

Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılı milletvekili genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrasında başkentteki Cumhurbaşkanlığı Yemin Töreni, Ankara Akını hadisesini dünya kamuoyuna yansıttı. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Sinema Anabilim Dalı Başkanı, Adnan Menderes Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Turan Akkoyun Birlik ve Beraberlik Noktası Gazetesinde kaleme aldığı “Ankara Akını” başlıklı makalesinde törene iştirak edenlere bakıldığında Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Başbakan, Meclis Başkanı, Uluslararası Kuruluşlar üzerinden genel bir gruplandırma bile başlı başına ciddi bir sistematiği gerektirdiğini belirtip isimleri sıraladıktan sonra şu hususa işaret etti:
 “Ankara’ya Akın” ya da “Ankara Akını” vurgusunda yer alan ülkelerin, devlet adamlarının ve temsilcilerin tekil ve çoğul hedefleri elbette olacaktır ancak müşterek hedeflerde Türkiye Cumhuriyeti ve “Türkiye Yüzyılı” realitesinden beklentileri dünya kamuoyunun dikkatini çekecek şekilde hareket etmektedirler.