ÖZEL SPORCULAR YÜZME YETENEĞİ KAZANIYOR

ÖZEL SPORCULAR YÜZME YETENEĞİ KAZANIYOR

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Adnan Menderes Stadyumu içerisinde bulunan portatif yüzme havuzunda özel sporcuları ağırlıyor....

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Adnan Menderes Stadyumu içerisinde bulunan portatif yüzme havuzunda özel sporcuları ağırlıyor. "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesi kapsamında, denize gidemeyen çocuklarımıza ve özel sporcularımıza yüzme becerisi kazandırıyor.

Projede, engelleri ortadan kaldırarak suya olan erişimi genişletmek ve yüzme becerilerini geliştirmek hedefleniyor. Özel sporcularımızın ve denize gidemeyen çocuklarımızın yüzmeyle tanışmaları için sağlanan bu fırsat, onların sosyal etkileşimini artırarak özgüven kazanmalarına yardımcı oluyor.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün koordinesinde gerçekleşen bu proje, su sporlarının engelleri aşarak herkes için ulaşılabilir hale gelmesini sağlıyor. Portatif yüzme havuzunda verilen eğitimler, özel sporcularımıza ve denize gidemeyen çocuklarımıza suyun keyfini çıkarmanın yanı sıra su güvenliği konusunda da bilinç kazandırıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığının Yüzme Bilmeyen Kalmasın ve Mutlu Çarşamba projesi, yüzme becerisini kazanma imkanı bulamayan özel bireylerin hayatında olumlu değişiklikler yaratmaya devam ediyor. Proje sayesinde su sporlarının herkese ulaşabilen bir deneyim olması hedeflenirken, özel sporcularımız ve denize gidemeyen çocuklarımız için umut ışığı olmaya devam ediyor. 

Proje, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ücretsiz olarak yürütülmektedir. Projeye katılmak isteyen çocuklar, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Efeler İlçe Müdürlüğüne müracaat edebilirler.