Özcan, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı

Özcan, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı

Başkan Özcan: "Temel hak ve özgürlüklerin en iyi biçimde korunduğu, kurallar ve kurumlar rejimi olan demokrasinin önemli kurumlarından biri de basındır..

Başkan Özcan: "Temel hak ve özgürlüklerin en iyi biçimde korunduğu, kurallar ve kurumlar rejimi olan demokrasinin önemli kurumlarından biri de basındır"

Nazilli  Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Tüm basın emekçilerinin Basın Bayramı'nı kutlayan, Özcan  mesajında, "24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınından sansürün kaldırılması, "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak her yıl 24 Temmuz'da kutlanmaktadır. Demokrasinin en önemli unsurlarından biri de kuşkusuz ki basın özgürlüğüdür. Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Basın, Milletin müşterek sesidir" ifadesi basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği misyonu en güzel şekilde açıklamaktadır'" dedi.

Başkan Özcan sözlerinin devamında , " Tüm zorluklara rağmen özveri ile çalışan ve görevini başarıyla sürdüren, bizleri doğru, tarafsız haberlerle buluşturan siz değerli basın emekçilerimize teşekkür borçluyuz. Türk basınından sansürün kaldırılmasının yıldönümünde bir kez daha; toplumların gözü, kulağı olan basının özgür ve sansürsüz olabildiği, halkın gerçek ve tarafsız bilgiye ulaşabildiği nice bayramlar diliyor, zor şartlarda işlerini büyük özveri ile yapan, doğru haber ve basın özgürlüğü için mücadele veren tüm emekçilere sevgi ve saygılarımı sunuyor, sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum " ifadelerini kullandı.