ÖKTEN; “TARİHİ BİR BAŞARIYA İMZA ATACAĞIZ İNŞALLAH”

ÖKTEN; “TARİHİ BİR BAŞARIYA İMZA ATACAĞIZ İNŞALLAH”

AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Milletvekilliği seçimleri sonrasında parti İl Başkanlığı binasında yaptığı basın açıklamasında, “14 Mayıs’ta elde ettiğimi.....

AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Milletvekilliği seçimleri sonrasında parti İl Başkanlığı binasında yaptığı basın açıklamasında, “14 Mayıs’ta elde ettiğimiz oy oranını daha da yükselterek 28 Mayıs seçiminden zaferle çıkacak ve inşallah tarihi bir başarıya imza atacağız” dedi.

AK Parti Aydın İl binasında düzenlenen basın toplantısında, 28. Dönem Milletvekili seçilen Mustafa Savaş, Seda Sarıbaş ve Ömer Özmen ile birlikte İl Başkanı Gökhan Ökten, Pazar günü yapılan seçimleri değerlendirdi.

 

“TÜM AYDIN SEÇMENLERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ”

Toplantıda konuşan Gökhan Ökten yaptığı açıklamada; “Ülkemizin en kritik seçimlerinden ilk sınavını 14 Mayıs Pazar günü alnımızın akıyla verdik. Aydın’da ve Türkiye’de kışkırtmalara gelmeden, baskılara aldırmadan, yılgınlığa kapılmadan canla başla mücadele ettik ve başardık. Bu süreçte gecesini gündüzüne katan tüm teşkilat mensuplarımıza vekil adaylarımıza bizlere oy verme teveccühü gösteren tüm Aydın seçmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki hedefimiz 14 Mayıs’ta elde ettiğimiz başarıyı daha büyük bir zaferle 28 Mayıs tarihinde taçlandırmaktır. 28 Mayıs tarihi 27 Mayıs darbesinin 63. Yıl dönümü münasebetiyle çok büyük öneme haizdir. Cumhurbaşkanımızın da belirttiği üzere bizler siyasetinin merkezine milli iradeyi, ülkeye ve millete hizmet aşkını koymuş bir ittifakın mensuplarıyız. Şimdiye kadar bizlere sahip çıkmış aziz milletimize şükran borcumuzu daha fazla çalışarak ve daha fazla gayret göstererek ödeyebiliriz” ifadelerine yer verdi.

 

“OYLARIMIZI DAHADA YÜKSELTEREK ZAFERLE ÇIKACAĞIZ”

Ökten, “Türkiye Pazar günü gösterdiği olgunlukla dünyanın en ileri demokratik kültürüne sahip ülkelerden biri olduğunu göstermiştir. YSK tarafından yapılan açıklamalara göre en yakın rakibimizle aramızda 2 milyon 500 bin oy farkına rağmen cumhurbaşkanı seçimi 0,5 puandan daha az bir farkla 2. Tura kalmıştır. 14 Mayıs’ta elde ettiğimiz oy oranını daha da yükselterek 28 Mayıs seçiminden zaferle çıkacak ve inşallah tarihi bir başarıya imza atacağız. Türkiye yüzyılı vizyonumuz doğrultunda 28 Mayıs için bugünden itibaren çalışmalara başladık. Durmak yok, yola devam” diye konuştu.

 

DEPREMZEDELERLE İLGİLİ PAYLAŞIMLARA DİKKAT ÇEKTİ

Deprem bölgeleriyle ilgili sosyal medyada yapılan paylaşımlara da tepki gösteren Gökhan Ökten, “Seçim sonuçları Aydın’ımıza hayırlı olsun. Seçmenimiz iradesini ortaya koydu. Karşıdaki birleşmeleri biliyorsunuz. Türkiye dışından pek çok manipüle seçim yaşadık. Buna rağmen vatandaşımız Cumhur İttifakı’na güvenini ortaya koymuştur. Seçmen iradesine biz her zaman saygılı olduk. Karşı taraftan da bunu beklerdik. Ama seçim sonuçlarının açıklanmaya başlanmasıyla birlikte milletin iradesine manipülasyon yapmaya çalıştılar.  AK Parti iktidara geldiğinde mermisini dışarıdan alan bir ülkeydik. Şuan kendi milli aracını yapmış ve vatandaşına sunan bir ülkeyi konuşuyoruz. Zıhlı araçlarımız ihraç ediliyor. Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya için, ‘Allah’ın bir bildiği varmış’ diyenler var. Böyle bir paylaşım olabilir mi ya? AK Parti,  Cumhur İttifakı, Recep Tayyip Erdoğan’a oy verenler hep ötekileştirilme süreci içerisinde. 22 yıldır bitmeyen iftiraları bu seçimde de bitmedi. Biz hep millet iradesine saygı duyduk. Milletimize sığındık. Sonuçlarımız ülkemize vatanımıza milletimize hayırlı olsun. AK Parti ve Cumhur ittifakı büyük bir zaferle 14 Mayıs’ı tamamlamıştır” ifadelerini kullandı.”