Nazilli Belediyesi'nden İncirliova Belediyesi'ne araç desteği

Nazilli Belediyesi'nden İncirliova Belediyesi'ne araç desteği

Önceliği Hasta naklinde kullanılmak üzere Nazilli Belediyesi tarafından İncirliova Belediyesi'ne otobüs hediye edildi Belediye Başkanı Kürşat ..

Önceliği Hasta naklinde kullanılmak üzere Nazilli Belediyesi tarafından İncirliova Belediyesi'ne otobüs hediye edildi

Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İncirliova Belediyesi'ne 27 kişilik yarım otobüs gönderdi

Aydın Büyükşehir Belediyesi hiçbir gerekçe göstermeden, hayati önem arz eden iki aracını geri çekmesi ile zora düşen İncirliova Belediyesi’nin yardımına Nazilli Belediyesi koştu. Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, çeşitli hizmetlerde kullanılmak üzere İncirliova Belediyesi'ne 27 kişilik otobüsü gönderdi.

Nazilli’ye yapılacak hizmetlerden dolayı farklı bakanlıklar ile görüşmeler için Ankara’da olan Başkan Özcan’ın adına otobüsün kendisini ve anahtarını teslim eden Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ertürk,  basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Cumhur Başkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Belediye Başkanlığı yaptığı dönemlerini örnek göstererek sosyal belediyeciliğin önemini vurgulayan Ertürk;  “Sayın Nazilli Belediye Başkanımız Kürşat Engin Özcan beyi temsilen buradayız. İncirliova Belediye Başkanımız Sayın Aytekin Kaya beyin Cumhur ittifakına geçişlerinden dolayı çok memnun olduk.  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan beyefendinin İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığından gelen sosyal belediyecilik anlayışını hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Bizlerde bu feyz ile sosyal belediyecilik hizmetlerini Nazilli belediyesinde uygulamaya, göreve geldiğimiz 6-7 aylık sürecinde en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Bu sadece Nazilli’ye hizmet ile sınırlı değil. Memleket bizim memleketimiz. Bu nedenle biz ihtiyacı olan her kesin yanındayız. Geçtiğimiz günlerde böyle bir süreç yaşandı ve biz İncirliova belediyemizin yanında olmayı uygun gördük ve İncirlova Belediyesini kardeş belediye ilan ettik. Kürşat başkanımızın talimatı ile özellikle hasta naklinde kullanılmak üzere Nazilli Belediyesine ait 27 kişi kapasiteli otobüsümüzü kardeş belediye olan İncirliova belediyesine hediye ediyoruz. Hepiniz biliyorsunuz ki Nazilli Belediyesi olarak bu güne kadar kimin ihtiyacı olursa onların yanında olduk. Depremde yangınlarda olduğu gibi. Olmaya da devam edeceğiz. İncirliova Belediyesine başkanımız Aytekin Kaya beyefendiye ve tüm incirliova halkına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Nazilli Belediyesi tarafından destek amaçlı kendilerine teslim edilen otobüs için Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Başkan Yardımcı Ali Ertürk ve özellikle de Nazilli halkına teşekkür eden İncirliova Belediye Başkan Vekili Bekir Kaykı;  “Geçtiğimiz günlerde Aydın Büyükşehir Belediyesince hiçbir gerekçe göstermeksizin hasta taşıma aracı olarak kullandığımız otobüsümüz ve sulama kamyonumuzu maalesef geri alınmıştı. Bugün Nazilli Belediyesi bize destek amaçlı bir otobüs getirdi. Nazilli Belediye Başkanımız Sayın Kürşat Engin Özcan’a, Başkan Yardımcımız Ali Ertürk’e ve Nazilli halkına bu destekleri için teşekkür ediyoruz. İncirliova Belediye Başkanımız Aytekin Kaya göreve geldiği günden bu güne İncirliova halkını hizmet konusunda hiçbir zaman mağdur etmedi. Yılmadan yorulmadan çalıştı. Hasta taşıma başta olmak üzere hiçbir konuda yine halkımızı mağdur etmeyeceğiz. . İncirliova adına hizmet eden herkese kim ne yaptıysa Allah razı olsun teşekkür ediyoruz sağ olun” ifadelerini kullandı.