Mustafa Savaş, Cumhur İttifakı'nın tüm Türkiye'de en başarılı 7 milletvekilinden biri oldu

Mustafa Savaş, Cumhur İttifakı'nın tüm Türkiye'de en başarılı 7 milletvekilinden biri oldu

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş. 14 Mayıs 2023 Genel Seçimleri'ne Kampanya Performansı ile damga vurdu. Milletvekili Savaş, ORC Araştırma Şirketi tarafından yapılan araştırma sonuçları....

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş. 14 Mayıs 2023 Genel Seçimleri'ne Kampanya Performansı ile damga vurdu. Milletvekili Savaş, ORC Araştırma Şirketi tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre geride kalan seçimlerde kampanya dönemi performansı en başarılı olan 20 milletvekili arasında yer aldı. 

ORC Araştırma şirketinin 06-12 Haziran 2023 tarihleri arasında 9 bin 170 katılımcı ile CATI tekniği uygulayarak gerçekleştirdiği çalışmada, katılımcılara “Yaşadığınız bölgeyi ve Türkiye genelini değerlendirdiğinizde, 14 Mayıs Genel seçiminin en başarılı seçim kampanyasını yürüten milletvekili adayları kimlerdir ?” sorusu yöneltildi. Alınan cevaplara göre ismi en çok çıkan ilk 20 Milletvekili arasında AK Parti Aydın Milletvekili Savaş da yer aldı. AK Parti'den en başarılı milletvekilleri listesine giren 7 isimden biri olan Savaş, geride kalan seçimlerde sahadaki performansıyla göz doldurdu. 

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Fatih Erbakan'ın Cumhur İttifakı olarak başı çektiği listede 4. sırada bulunan Milletvekili Savaş, performansıyla Ankara Büyükşehir önceki dönem Belediye Başkanı Melih Gökçek'in oğlu AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek ile AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyüp Kadir İnan'ı da geride bıraktı.