MUHTAR AKRANCI; “KOCAGÜR’ÜN SESİNİ DUYAN VAR MI? HİZMET SİZDEN, OYLAR BİZDEN”

MUHTAR AKRANCI; “KOCAGÜR’ÜN SESİNİ DUYAN VAR MI? HİZMET SİZDEN, OYLAR BİZDEN”

Aydın /Efeler /Kocagür Mahalle Muhtarı Orhan Akrancı sosyal medya hesabından siyasilere seslenerek; “Kocagür’de toplantı yapacağımız bir salonumuz bile yok. Sizden Kocagür Mahallemize hizmet bekli....

HABER FATMA YAZICI: Aydın /Efeler /Kocagür Mahalle Muhtarı Orhan Akrancı sosyal medya hesabından siyasilere seslenerek; “Kocagür’de toplantı yapacağımız bir salonumuz bile yok. Sizden Kocagür Mahallemize hizmet bekliyoruz” dedi.

Aydın’ın en dezavantajlı kırsal mahallelerinden biri olan Kacagür Mahallesi Muhtarı Orhan Akrancı sosyal medya hesabından siyasilere seslendi. Yayınlamış olduğu mesajda Kocagür Mahallesinin sorunlarına değinerek, mahalleye hizmet götürülmesini istedi.

Muhtar Akrancı yaptığı sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Çok değerli siyasetçiler. Kocagür mahallemde toplantı yapacağımız bir salonumuz bile yok. Düğün ve eğlencelerde kullanacağımız üstü kapalı alanımız yok. Burası Aydın merkeze 5 km uzaklıkta bir mahalle. Sizleri Kocagür mahallesine hizmet etmeye davet ediyorum. Gelin görün, gerekeni yapın. Ne dışarıdan gelecek misafirleri ağırlayacak ne de toplantı yapabileceğimiz bir kapalı salonumuz yok. Mahalle sakinlerim düğünlerini kışın yağmurda mahalle ortasında yapıyor. Çadırlar yağmurda uçuyor. Biz eğlenmeyi seven bir milletiz ama eğlencemiz yağmurlu ve soğuk havalarda yarım kalıyor. Böyle olunca da insanların ve düğün sahiplerinin moralleri bozuluyor. Siyasetçilerden ricamız; Kocagür mahallemize hem düğünlerimizi yapabileceğimiz hem de toplantıları gerçekleştirebileceğimiz kapalı bir salon. Bu salon sayesinde kadınlarımıza, gençlerimize çeşitli eğitim ve kursları verebiliriz. Aslında bu salon mahallemize çok geç kalmıştır. Dezavantajlı bir bölge olduğumuz aşikâr. Gençlerimizin iyi ve verimli zaman geçirebilmeleri için bu tür salonlara ihtiyacımız vardır. Cumhurbaşkanı adaylarımıza, milletvekili adaylarımıza, belediye başkanlarımıza duyurumdur. Hizmet sizden, oylar bizden”