Miting gibi aday adaylığı açıklaması

Miting gibi aday adaylığı açıklaması

Aydın Kuşadası’nda gayrimenkul sektörünün öncülerinden başarılı iş insanı Yusuf Murat Genç, 28. Dönem milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası İlçe Başkanlığı’nd.....

FATMA YAZICI: Aydın Kuşadası’nda gayrimenkul sektörünün öncülerinden başarılı iş insanı Yusuf Murat Genç, 28. Dönem milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası İlçe Başkanlığı’nda açıkladı.

Başarılı iş insanı Yusuf Murat Genç’in “ben de varım” diyerek yaptığı aday adaylığı basın açıklaması, kalabalık destekçi grubuyla mitinge dönüştü.  Açıklamaya katılan çok sayıdaki partili salona sığmadı.

Sevilen iş insanı Yusuf Murat Genç Cumhuriyet Halk Partisi 28. Dönem milletvekilliği aday adaylığını bir basın açıklaması yaparak duyurdu. Çok sayıda partilinin katıldığı toplantı sık sık alkış ve tezahüratlarla mini bir mitinge dönüştü.

 

SİYASET KULVARINDA YENİ BİR İSİM

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine az bir süre kala, 28. Dönem milletvekilliği aday adayları başvuruları devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kuşadası aday adayları listesine, siyaset kulvarının yeni isimlerinden genç ve başarılı iş insanı Yusuf Murat Genç de katıldı.  CHP Kuşadası İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen basın açıklaması ile aday adaylığını duyuran Genç’in yanında; ilçe Başkanı Mehmet Gürbilek, Kadın Kolları ilçe başkanı Ayşegül Taşdelen ve çok sayıda partili vatandaş yer aldı. Yoğun bir katılım ile gerçekleşen ve sözleri sık sık alkışlarla kesilen Genç, siyaset kulvarında yeni olduğunu belirterek; Cumhuriyetimizin ışında, hak hukuk yolunda ben de varım diyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılı meşalesinde Egenin incisi, demokrasinin, cumhuriyetin, bangin ve hoşgörünün kenti Kuşadası’ndan bir kıvılcım olmak için, sevgili eşim ve ailemin desteğiyle 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun hak, hukuk, yürüyüşünde bende varım.

Geçmişten günümüze yaptığm ticari ve beşeri başarılarımı sizlerin teveccühü ve gücü ile ŞİMAL YILDIZIM Ulu Önderim Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde gazi meclisimize hizmet vermek için CHP Milletvekilliği Aday Adaylığım açıklıyorum”

 

YUSUF MURAT GENÇ KİMDİR?

İş dünyasının başarılı isimlerinden olan Yusuf Murat Genç Ürgüplü anne ve babadan 1972 yılında Nevşehir'de doğmuştur. Annesi ilkokul öğretmeni, babası ise ticaret ile uğraşmaktadır. Çocukluk yılları (1972-1978) İstanbul İkitelli köyünde geçmiştir. 1978- 1990 yıllarında öğrenim hayatını İzmir'de sırasıyla; Agah Efendi İlkokulu, Alsancak Ortaokulu, Maltepe Askeri Lisesi ve Selma Yiğitalp Lisesinde tamamladı. 1990-1995 yıllarında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdi. 2018 yılında Anadolu üniversitesi emlak yönetimi bölümünü bitirdi. İyi derece İngilizce ve orta seviye Almanca bilmektedir. Askerlik görevini Ankara'da 251. Dönem kadonem olarak tamamladı. 2003 yılında Ebru Genç ile evlendi. 2005 yılında büyük oğlu Irfan Tuna Genç, 2010 yılında küçük oğlu Arda Genç dünyaya geldi. Her ikisi de Aydın Ted Kolejinde okuyorlar başarılı bir eğitim sürdürmekteler.  Eşi Ebru Genç, 1998 yılı Anadolu Üniversitesi Mimarlık bölümü mezunudur. 50 yaşını geçtikten sonra, faydalı olmanın kendisine daha fazla keyif verdiğini fark ettiğini anlayarak siyaset ile yollarını birleştirdi.

 

YUSUF MURAT GEÇ’İN TİCARET HAYATI

Ticaret hayatına 1995 yılında Berlin'de İnşaat Mühendisliği ile başladı. Askerlik görevinden sonra Yüksel İnşaat firmasında Saha Mühendisliği ve Ticaret Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2000 yılında Kuşadası'nda Ticaret hayatına başladı. Fedex Uluslararası kargo taşımacılığı ile tüm Ege bölgesindeki Turizm sektörüne hizmet verdi. 2003 yılına kadar Bergama - Fethiye arasındaki tüm sahil şeridine ulaştı. Eşi Mimar Ebru Genç ile kendisininin de inşaat sektöründe olması mesleklerine yansıdı ve 2003 yılında Emlak Sektörüne REMAX PASHA adıyla giriş yaptı.

2013 ve 2016 yıllarında iki kere Dünyanın en hızlı büyüyen ekibi unvanını aldı. Kuşadası, Bodrum, Davutlar, İzmir, Aydın, Yalıkavak ve İstanbul olmak üzere aynı anda 7 ofis ve 200 çalışana ulaştı. Bugüne kadar 10,000'e yakın aileyi ev sahibi yaptı. Gayrimenkul sektöründe 20 yıllık birikimi ile tüm sektörün gelişimi için PASHA AKADEMİ markası ile yepyeni sektörel ihtiyaçlara göre eğitimler çıkarmaktadır. MYK sınavları organizasyonunu yaparak tüm sektörde kalibrasyona aracılık yaptı. Amerika'nın en büyük emlak birliği NAR (National Association of Realtors) ile anlaşma yaparak uluslararası eğitimleri ülkemiz emlakçıları ile buluşturma şansına sahip oldu. REMAX Pasha olarak bizzat kendisinin yetiştirdiği 1000'den fazla gayrimenkul danışmanı bulunmaktadır. Pasha Akademinin hizmet ve servis hedefi 100.000 üyesi bulunan tüm gayrimenkul sektörüdür. Bütün bu işletmelerinin yanında girişimciliğini 3 ayrı sektörde daha geliştirmek için atılımlar yapmıştır.

İlk girişimi; Vakana inşaat ile nitelikli ve kaliteli konut üretimini bölgelerimizde yapmak oldu.

İkinci olarak 2016 yılında Salyangoz yetiştirme çiftliği ile atılım yaptı. 32 gazeteye sürmanşet Türkiye'de dikkat çeken bu proje ile 2 yıl süren çabaları sonucunda Türkiye'nin ilk çiftliğini kurdu. Avrupa'nın en çok tükettiği bu katma değeri büyük ürün çiftlik projesi sayesinde Türk çiftçisi ile buluştu ve geliştiriyor.

Üçüncü girişimi ise; 2018'de başlattığı Mekik.org ile Ticaret hayatında bulunan şirketlerin bilgilerini depolayabileceği web tabanlı "Dijital Kütüphane" portalıdır. Bu portal şirketleri var eden bilgilerini depolayıp ekiplerine öğretebilecekleri ve oryantasyonu sistematikleştirebilecekleri sınav ve kontrol edecekleri bir yazılımdır. Emsalleri sadece küresel markaların eğitim departmanlarında bulunan bu yazılım Mekik.org ile KOBİ'lerin kullanımına sunulmaktadır.

 

“SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNDE YER ALMAK SOSYAL VE BEŞERİ İLİŞKİLERİ GELİŞTİRİYOR”

Sosyal sorumluluk projelerinin önemine vurgu yaparak birçok sosyal sorumluluk projesinde yer aldığını belirten genç yaptığı açıklamada; “Yapımında yer aldığım sosyal sorumluluk projelerinden en çok gurur duyduğum, Rotary Kulüp başkanlığım sırasındaki resif 'Balık Yuvası' projesidir. 2009 yılında tüm Kuşadası'nı seferber ederek çevresel farkındalık yaratarak 300 adet resifi Kuşadası körfezine bırakılmasına başkanlık ettim.

Ege Bölgesinde yaptığım işlerden dolayı toplumu oluşturan tüm bireyler ile sosyal ve beşeri ilişkilerime önem veriyorum. Zira bu da işime yansımıştır. Ekibimizdeki sayısal çoğunluktan dolayı bölgesel bilinirlik yüksek potansiyeline ulaşılmıştır” ifadelerine yer verdi.

 

NEDEN CHP MİLLETVEKİLLİĞİ ADAYLIĞINI SEÇTİ?

Cumhuriyet Halk Partisinden milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan Genç; “Gazi meclisinin çatısı altında Atatürk ilkelerine bağlı kalarak vatanıma hizmet etmek istemekteyim. 40 Yılı tamamlayan Turizm ve Ticaret hayatım içerisinde elde etmiş olduğum tecrübe ile sektörel boşlukları doldurmayı ve katma değeri yüksek inovatif projeleri hayata geçirmeyi hedeflemekteyim. Bunlardan dokuz tanesi beni çok heyecanlandırmaktadır.

Çarpık gelişen ve depreme dayanıksız konut stoğunu düzenlemek amaçlı geliştirebilecek bir kentsel düzenleme çalışması.

Gayrimenkulde vergi kaçağını engelleyecek gelişmiş ülkelerde uygulanan vergi sistemimize uygun dijital alt yapıyı sağlamak.

Yenilebilir enerji kaynaklarının tarıma, doğaya uyumlu duruma getirilmesi

Yüksek katma değerli Turizm faaliyetlerinin bölgemizde 12 ay boyunca yapılması

Aydın Kırsalının gelir seviyesini artıracak tesislerin yapılması

Bireysel ve Takım sporlarında başarılar için öğrencilerimiz ile Milli Eğitim bakanlığı arasında entegrasyonu sağlamak

Tüm Ticaret, Esnaf ve Mühendis odaları ile ayrı ayrı sinerji toplantıları yaparak yeni fikirlerin önünü açmak

Çekirdek ailelerin kültürel, sosyal ve ekonomik bağımsızlıkları için destekleyici projeler oluşturmak

Arge merkezlerimizin desteklenmesi ve geliştirilmesi

Bütün bilgi ve birikimimi inovaktif bir şekilde kullanmak için çabalayacağıma söz veriyorum.

 

Son olarak Bugün aramızda bulunmayan Milletvekillerimizden Sayın Bülent Tezcan, Sayın Süleyman Bülbül, Sayın Hüseyin Yıldız, il Başkanım Sayın Hikmet Saatçi ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu Kuşadası Belediye Başkanımız Sayın Ömer Günel'e bugüne kadar bölgemize yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkürü borç bilirim.” İfadelerine yer verdi.