MİLLETVEKİLİ SAVAŞ: "Milletimiz; cesareti ve mücadelesiyle bu topraklarda Çanakkale ruhunun hâlen diri olduğunu göstermiştir."

MİLLETVEKİLİ SAVAŞ: "Milletimiz; cesareti ve mücadelesiyle bu topraklarda Çanakkale ruhunun hâlen diri olduğunu göstermiştir."

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, 15 Temmuz 2016 gecesi Türk milletinin cesareti ve mücadelesiyle ülke topraklarında Çanakkale ruhunun hâlen diri olduğunu gös...

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, 15 Temmuz 2016 gecesi Türk milletinin cesareti ve mücadelesiyle ülke topraklarında Çanakkale ruhunun hâlen diri olduğunu gösterdiğini söyledi.

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nün 8’inci yıldönümü nedeniyle açıklama yapan milletvekili Savaş, hain darbe girişiminde şehit olan vatandaşları andı. 15 Temmuz’un Türkiye topraklarında Malazgirt’ten Çanakkale’ye kadar asırlar boyunca verilen mücadelelerinin sonuncusu olduğunu belirten Savaş, “15 Temmuz milletin zaferidir. Milletimiz; cesareti ve mücadelesiyle bu topraklarda Çanakkale ruhunun hâlen diri olduğunu göstermiştir. O gecede devletimize ve milletimize yönelik yapılan hain darbe girişimi, Aziz milletimiz tek yürek ve tek bilek gösterdiği destansı direnişle amacına ulaşamamıştır. Milletimiz; vatanına, devletine, bayrağına, Cumhurbaşkanına ve kendi iradesine sahip çıkmıştır. Necip milletimiz 15 Temmuz gecesi Türkiye’nin asla esir alınamayacağını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir” dedi.

TERÖRLE MÜCADELEYİ KARARLILIKLA SÜRDÜRÜYORUZ
 

Hain terör örgütüne karşı gösterilen direniş, mücadele ruhu ve destansı kahramanlıkların nesilden nesile gururla aktarılacağını kaydeden Savaş, “Vatan hainlerine karşı elde ettiğimiz bu şanlı zafer, ülkemizin bir karış toprağına dahi göz dikilemeyeceğini ortaya koymuştur. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla, gövdesini siper eden cesaret timsali milletimiz; vatan ve bayrak aşkıyla demokrasi bilincini de ortaya koymuştur. Bu anlayışla, 15 Temmuz ruhuna ve şehitlerimizin emanetine sahip çıkıyor, dün olduğu bugün de terör örgütleriyle mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerimle, milletimizin azim ve kararlılığı ile kahramanlık destanının yazıldığı, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde aziz milletimize ve millet sevdalısı, güçlü liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Her karış toprağı şehit kanıyla bezenmiş Vatanımız uğruna şehadete yükselen şehitlerimize Allah’tan rahmet; yakınlarına ve milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.