MHP TEŞKİLATI BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ'i ANDI

MHP TEŞKİLATI BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ'i ANDI

Aydın MHP İl-ilçe Teşkilâtları ve Ülkü Ocakları Başbuğ ALPARSLAN TÜRKEŞ'i vefatının yıldönümünde andı.

Aydın MHP İl-ilçe Teşkilâtları ve Ülkü Ocakları Başbuğ ALPARSLAN TÜRKEŞ'i vefatının yıldönümünde andı.


4 Nisan 1997 yılında vefat eden Milliyetçi Hareket Partisi kurucusu ve genel başkanı merhum Başbuğ Alparslan Türkeş için terafih namazı sonrası  her ilçede ve mahallelerde ikramlar dağıtıldı, dualar edildi.


MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık yaptığı açıklamada; "4 Nisan 1997 de ebediyete uğurladığımız Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in emaneti Milliyetçi Hareket Partimiz ve Ülkü Ocaklarımız ,  MHP Genel Başkanımız, Bilge Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin izinde ülkemizin her sorununa cevap verebilecek fikir, vizyon ve kadroları yetiştiren ve daha da önemlisi milliyetçiliği, toplumun siyaset algısında merkeze çeken bir siyaset okulu haline gelmiştir.
Otağımız Ülkü Ocaklarımız; ülkücü gençlerimizin;  dokuz ışık etrafında, milli kodlarla, yüksek Türklük şuuru ile, bir elinde ilim ve bilim, diğer elinde ahlak ve erdem ile, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün liderliğinde Türk Milletimizin emanet ettiği Türkiye Cumhuriyetini koruma ve güçlü kılma hedefinde çalışmaktadır.
Milliyetçi-ülkücü irade ve seni sevenler buradadır, dimdik ve inançla ayaktadır.
Kalplerimizdeki yeri, gönlümüzdeki zirvesi hiç değişmeyecek olan  Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş ve aziz ülkü şehitlerimizi , tüm şehitlerimizi saygı, sevgi minnet ve rahmetle yâd ediyor, kabirlerinin nur, mekanlarının cennet olmasını Allah’tan diliyorum."dedi.