Mhp Aydın İl Başkanı Alıcık’tan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı.

Mhp Aydın İl Başkanı Alıcık’tan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı.

Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 103.üncü yaşını kutlayan Baş....

Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.


Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 103.üncü yaşını kutlayan Başkan Alıcık şu ifadeleri kullandı : " TBMM’nin açılması;  akıl, sabır, strateji, hesap, irade, iman ve süngü ile birleşen bir mücadele ile Türklüğün makus talihini döndüreceğimizin bütün cihana kahramanca ilan ve ilamıdır.
TBMM silahla verilen bir mücadelede bile milli mutabakatla sağlanan meşruiyetin nirengi ve dönüm noktasıdır.
İlk Meclis vatan kurtarmış, devlet kurmuştur.
TBMM, 15 Temmuz’da bir kez daha Gazilik unvanını teyit etmiştir.
Bu çok özel günün, çocuklarımıza bayram olarak hediye edilmesi ise, millet ve devlet hayatının süreklilik içermesine yönelik idealist bir bakışın her daim var olduğunu göstermiştir.
Bu düşüncelerle Gazi Meclisimizin 103.cü açılış yıldönümünü saygıyla kutluyor, aziz Türk milletime esenlikler ve selamet dolu yıllar diliyorum.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İlk Meclis’in tüm mebuslarını, kurucu kahramanları ve vatanımızın bekası için canlarını seve seve veren muhterem şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.
Atatürk'ümüzün hedeflerine doğru, endüstri 4.0 disiplinde, yapay zeka çağını kaçırmayacağına inandığım çocuklarımızın ve çok değerli hemşerilerimin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yürekten tebrik ediyorum.
Türkiye Cumhuriyetimizin 100.üncü kutlu yaşında Cumhurbaşlanlığı Hükümet Sistemi ile Türk ve Türkiye Yüzyılı hedeflerimize doğru büyük bir heyecan ve kararlılıkla ilerlerken en büyük gücümüz olan Türk Milleti var olsun.
Ne mutlu Türküm diyene.