Malatyalı Gençler Aydın’ı Keşfettiler

Malatyalı Gençler Aydın’ı Keşfettiler

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin tarihi ve kültürel mirasları tanımaları ve gönüllülük bilincini özendirici faaliyetlere katılmaları amacıyla hayata geçirilen “AnadoluyuzBİZ” proj.....

HABER: HAYRİYE İLİKSİZ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin tarihi ve kültürel mirasları tanımaları ve gönüllülük bilincini özendirici faaliyetlere katılmaları amacıyla hayata geçirilen “AnadoluyuzBİZ” projesi kapsamında Malatya'dan gelen öğrenciler; Aydın Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından misafir edildi.

 

Malatya'dan Aydın'a gelen gençler “AnadoluyuzBiz” projesi kapsamında Aydın'ın zengin kültürel mirasını keşfetmek ve güzel anılar biriktirmek amacıyla, ilk olarak Adnan Menderes Müzesi'ni ziyaret ederek tarih ve kültür dolu anları Aydınlı gençlerle birlikte yaşadılar. Akabinde şehrin kalbi olan esnaf ziyaretleri ve arkasından değerlendirme toplantısı yapılarak dolu dolu bir günü tamamladılar.

Kuşadası Milli Parkı'nda doğa yürüyüşü, Botanik Park gezisi ve Oleatrium Zeytin ve Zeytinyağı Tarihi Müzesi ziyaretiyle doğal güzellikleri ve zeytinin tarihini yakından görme fırsatı buldular. Recep Tayyip Erdoğan İlkokulu’nda kültürler arası etkinliklerle keyifli vakit geçiren gençler, Şehitlik ziyaretiyle milli birlik ve vatanseverlik duygularımızı paylaştılar. Misafir gençler için düzenlenen veda etkinliğinde, Gençlik Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu önderliğinde geleneksel pasta kesimi düzenlenerek, tatlı anılarla bu etkinlik sonlandırıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap FİLLİKÇİOĞLU başta olmak üzere Aydın Gençlik Merkezi Müdürü, Gençlik Liderleri ve Gönüllü Gençlik Liderlerine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür eden misafirler; “AnadoluyuzBiz” projesiyle, misafirperverlik ve kültür paylaşımı değerlerimizi yaşatmaktan gurur duyduklarını belirttiler. Bu birliktelik sayesinde güzel anılar biriktirdiklerini ve Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sayesinde gençlere unutulmaz deneyimler sunulduğunu dile getirdiler.