Kavurucu sıcaklarda ferahlamanın en lezzetli yolu: Özsüt soğuk spesiyalleri

Kavurucu sıcaklarda ferahlamanın en lezzetli yolu: Özsüt soğuk spesiyalleri

Sıcak yaz günlerinde serinlemenin en tatlı yolu Özsüt’ün taze, doğal, leziz ve buz gibi içeceklerinden geçiyor. Limonatalardan taze meyvelerle hazırlanan....

Sıcak yaz günlerinde serinlemenin en tatlı yolu Özsüt’ün taze, doğal, leziz ve buz gibi içeceklerinden geçiyor. Limonatalardan taze meyvelerle hazırlanan frozen ve smoothie çeşitlerine, özel harmanlanmış soğuk kahvelerden menüye yeni eklenen soğuk çay ve Bubble Tea’lere kadar pek çok alternatif sıcaklardan bunalanların kurtarıcısı oluyor.

Kavurucu sıcakların kendini iyiden iyiye hissettirdiği bu günlerde serinleten içeceklere olan ihtiyacımız artıyor. Özsüt birbirinden leziz soğuk spesiyalleri ile ferahlamanın en keyifli halini sunuyor.

Yazın en eğlenceli içeceği: “Bubble Tea”

Özsüt 2023 yaz menüsüne yeni eklediği soğuk çay alternatifleri ile serinlemek için farklı tatlı arayanları mutlu ediyor. Taze meyve püreleriyle hazırlanan şeftalili ve mangolu soğuk çayların yanı sıra son dönemin trend olan içeceği 'Bubble Tea' ürününe de menüsünde yer veren Özsüt, yazın da çaydan vazgeçmeyenlerin kalbini fethediyor. Güney Afrika kökenli Tapkoya incileri ve çeşitli meyvelerle hazırlanan Bubble Tea’ler yazın en eğlenceli lezzeti olarak Özsüt’lerde yerini alıyor.

Hem serinletici hem besleyici

Süzme yoğurdun mis kokulu ve gerçek meyveler ile buluştuğu Özsüt smoothie’leri, sadece serinletmek ile kalmıyor aynı zamanda besliyor. Çeşitli meyvelerin kombinasyonuyla zengin bir vitamin ve mineral kaynağı olan smoothie’ler şık sunumlarıyla da her yaştan Özsüt misafirinin tercihi oluyor. Frappe tozu ve buzla son dokunuşları yapılan bu enfes içeceğin çilekli, yaban mersinli ve ahududu seçenekleri bulunuyor. Günlük çiftçi sütü ve Özsüt dondurmasıyla hazırlanan vanilyalı, çikolatalı, çilekli ve muzlu milkshake’ler ise sütlü içecek severlere yazın tadını doyasıya çıkartıyor.

 

Özel harmanlanmış soğuk kahveler ve frozenlar

Dünyanın seçkin bölgelerinden gelen kahve çekirdekleriyle üretilen, Türk damak tadına uygun, özel harmanlanmış Özsüt kahveleri soğuk servisleriyle kahve tutkunlarını büyülüyor. Aromalarında glikoz kullanılmayan latte, frappe ve mocha çeşitleri ile kahve keyfi yazın da devam ediyor. Buz gibi frozen seçenekleri ise ferahlatırken her yudumda mutluluk veriyor.

 

Vazgeçilmeyen tat: Limonata

Sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezi elbette ki limonata! Akdeniz’in sıcak güneşinde büyüyen limonlar, Özsüt’ün maharetli ustaları tarafından hiçbir koruyucu katkı maddesi eklenmeden, en doğal haliyle hazırlanıyor. 

Özsüt hakkında:

Türkiye’nin dört bir köşesine günlük pasta ve dağıtımı yapan STP Gıda bünyesinde yer alan Özsüt’ün, 1938 yılında İzmir Kemeraltı’nda başlattığı tatlı serüveni bugün 45 ilde 150’ye yakın mağazası, beş bine yakın çalışanı ve on binlerce misafiriyle sürüyor. İzmir, Kemalpaşa’daki 10.000 m2 alana sahip fabrikasında üretim yapan ve Türkiye’nin önde gelen zincir marketlerine ürün tedariği sağlayan STP Gıda’nın en köklü markalarından olan Özsüt, 1996 yılından bu yana bayilik sistemiyle faaliyetlerini büyütüyor. Özsüt’ün en iyi malzemelerle hazırlanmış geleneksel tatları, ülkemizde olduğu gibi yurt dışında da yoğun ilgi görüyor. Bu doğrultuda Türkiye dışında da yatırımlarına devam eden marka, Azerbaycan’da bulunan 7 şubesiyle yurt dışındaki lezzet tutkunlarına da ulaşıyor. Özsüt’ün ürün gamı içerisinde pasta, sütlü ve şerbetli tatlılar, unlu mamuller, dondurma, kaymak, çikolata, kahve, Türk ve dünya mutfağından özel lezzetler yer alıyor.