İYİ PARTİLİ ERTÜRK TARIM FUARINDA MESLEKTAŞLARININ DERTLERİNİ DİNLEDİ

İYİ PARTİLİ ERTÜRK TARIM FUARINDA MESLEKTAŞLARININ DERTLERİNİ DİNLEDİ

İYİ Parti Aydın 2. Sıra Milletvekili adayı harita mühendisi ve çiftçi Ahmet Ertürk, Aydın 10. Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı’na katıldı. Harita Mühendisliğinin yanı sıra iyi bir ç.....

İYİ Parti Aydın 2. Sıra Milletvekili adayı harita mühendisi ve çiftçi Ahmet Ertürk, Aydın 10. Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı’na katıldı.

Harita Mühendisliğinin yanı sıra iyi bir çiftçi ve büyükbaş hayvan yetiştiricisi olan Ertürk, fuarda çiftçi meslektaşları ile bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu. Samimi bir ortamda vatandaşlar ile sohbet eden Ertürk, çiftçilerin sorunlarına yönelik projelerinden bahsetti.

Çiftçilerin mazot ve gübrenin pahalılığından şikâyet etmesi üzerine, seçildikleri takdirde buna son vereceklerini belirterek onlara ucuz mazot, ucuz gübre sözü verdi.

 İl Başkanı Recep Taner ile İlçe Başkanı İlhan Adıyaman’ın kendisine eşlik ettiği fuar turunda 14 Mayıs'ta hayat pahalılığına son vereceklerinin vurgusunu yapan Ertürk açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “İsraf iktidarından kurtulacağız. 14 Mayıs’ta hayat pahalılığına son vereceğiz. Çiftçimize ucuz mazot, ucuz gübre vereceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi “Köylü Milletin Efendisidir”. Buharkent'te zeytin üreten Mehmet amcamızı, Atça'da çilek üreten Ayşe teyzemizi, Söke'de pamuk üreten Arif abimizi, Germencik’te incir üreten Mustafa kardeşimizi, Efeler'in Işıklı Mahallesi'nde hayvan yetiştiren Alper kardeşimizi krediye muhtaç etmeyeceğiz."