İYİ Parti’de Ahmet Ertürk milletvekilli aday adaylığı başvurusunu yaptı

İYİ Parti’de Ahmet Ertürk milletvekilli aday adaylığı başvurusunu yaptı

İYİ Parti’nin Aydın’da kurucuları arasında yer alan Ahmet Ertürk Partisinden aday adaylığı başvurusunu yaptı.

İYİ Parti’nin Aydın’da kurucuları arasında yer alan Ahmet Ertürk Partisinden aday adaylığı başvurusunu yaptı. Eşi Selma Ertürk ile birlikte il binasına gelen Ahmet Ertürk, İYİ Parti’den Aydın milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.


1966 yılı Aydın doğumlu olan evli ve 3 çocuk babası olan harita Mühendisi Ahmet Ertürk İYİ Parti Aydın İl kurucuları arasında yer alıyor. Aydın’da İYİ Parti’nin 17 ilçede kurulması aşamasında büyük rol oynayan Ahmet Ertürk, 2018 yılında İYİ Parti’den Milletvekili aday, adayı oldu.

2019 yılında İYİ Parti Efeler Belediye Meclis üyesi seçilen Ahmet Ertürk 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde partisinden Milletvekili aday, adayı olmak için Belediye Meclis üyeliğinden istifa etti. 22 Ocak 2023 tarihinde yapılan İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı seçimlerin aday olan Ahmet Ertürk “İl başkanlığı nasip olmadı inşallah yapılacak olan ön seçimden çıkarak Milletvekili aday, adaylığımızı adaylıkla taçlandırırız diye düşünüyorum” dedi.

 
Ülkenin değerlerini, adaletini, hukukunu, sanayisini, tarımını, turizmini, madenlerini, enerjisini talan edenlere karşı duruşun adının İYİ Parti olduğunu ifade eden Ertürk “Çalışanın emeğinin karşılığını alacağı, üreticinin kazanacağı, üç kağıt ekonomisinin son bulup helal düzenin kazanacağı sistemin kurucusudur İYİ Parti” diye konuştu. 


Milletvekilliği belirleme sürecinde ön seçimin sadece İYİ Parti’de yapıldığının altını çizen Ahmet Ertürk “1 ve 2 Nisan tarihlerinde İl Başkanlığının belirlediği bir yerde ön seçim yapılacak. Üye bazlı yapılacak olan ön seçimde Aydın’da en az dört, en fazla sekiz adayın belirleneceği isim ve soy isim sıralamasına göre pusulalar oluşturulacak. Ön seçim bizim için çok önemli bütün aday, adayı arkadaşlarımız bunu istiyorlar. Tabanın istediği kişileri görmek istiyorlar. Ön seçim uygulaması yapan ve Demokratik bir mücadele veren Genel Başkanımız Meral Akşener ve parti yönetimine teşekkür ediyorum. Partimizde ön seçim yapılacağı için katılımında yüksek olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.