Hüseyin Kolay Kültür ve Sanat Evi 26 Nisan çarşamba günü, iki önemli yazarı konuk ediyor

Hüseyin Kolay Kültür ve Sanat Evi 26 Nisan çarşamba günü, iki önemli yazarı konuk ediyor

Hüseyin Kolay Kültür ve Sanat Evi 26 Nisan çarşamba günü, güzel bir bahar akşamında edebiyat dünyasının iki önemli yazarını konuk ediyor. Aydın ve çevresinde yaşayan dostları imza günü ve söyleş....

Hüseyin Kolay Kültür ve Sanat Evi 26 Nisan çarşamba günü, güzel bir bahar akşamında edebiyat dünyasının iki önemli yazarını konuk ediyor. Aydın ve çevresinde yaşayan dostları imza günü ve söyleşiye bekliyoruz. Davetlisiniz. Kitapları kültür ve sanat evimizden temin edebilirsiniz. 

Latife Tekin gibi çağdaş yazarlarından olan Gabriel García Márquez’in eserleri Büyülü Gerçekçilik akımını ilerletmiş ve okuyucuya her defasında yenilikler sunmuştur. Türk Edebiyatı’nda Büyülü Gerçekçilik akımının temsilcisi sayılan Latife Tekin, eserlerinde bu akıma yer vermiştir. Bu çalışmanın amacı Márquez’in Kırmızı Pazartesi ve Tekin’in Sevgili Arsız Ölüm adlı eserlerinde büyülü gerçekçilik akımı özellikleri açısından karşılaştırma yapmak ve iki eser arasında göze çarpan benzerlik ve farklılıkları ortaya çıkarmaktır.

Serkan Türk , 
Öykü ve deneme yazarı. 1977, Trabzon doğumlu. Yükseköğrenimini işletme dalında tamamladı. 1993 yılından itibaren çeşitli radyo kanallarında yöneticilik ve yayıncılık yaptı.