GERMENCİK’TE ÖĞRENCİLER DOĞRU TERCİH İÇİN UZMANLARLA BULUŞTU

GERMENCİK’TE ÖĞRENCİLER DOĞRU TERCİH İÇİN UZMANLARLA BULUŞTU

Germencik Belediyesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere akademik düzeyde tercih semineri düzenledi Germencik Belediyesi, gençleri YKS tercih döneminde desteğini sürdürüyor....

Germencik Belediyesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere akademik düzeyde tercih semineri düzenledi


Germencik Belediyesi, gençleri YKS tercih döneminde desteğini sürdürüyor. Düzenlenen bilgilendirme seminerlerinde öğrencilerin doğru tercih yapmaları hedeflenirken, Belediye Başkanı Fuat Öndeş, “Gençlerimizin ülkemize faydalı birer birey olmaları temennisiyle başarı ve mutluluk dolu bir gelecek dilerim.” diye konuştu.


Germencik Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından “YKS tercih semineri” düzenledi. Belediyenin Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu Konferans Salonunda düzenlenen seminerde YKS öğrencileri ve gelecek yıllarda aday olacak tüm lise öğrencileri için meslek tanıtımları, alan seçimleri ve geleceğin meslekleri alanında akademisyen ve psikolojik danışman ve rehber öğretmenler aracılığıyla öğrenci ve velilere anlatıldı. Tercih rehberliği hizmeti kapsamında deneyimli öğretmenler, doğru tercihler yapılması konusunda yol gösterirken, sınav sonuçları ve bireysel tercihler değerlendirilerek, en uygun üniversite ve bölümler hakkında bilgi verildi. YKS tercihleri ile ilgili rehberlik hizmetinin de verildiği seminer, öğrenci ile velilerin sorularıyla tamamlandı.


“MUTLULUK DOLU BİR GELECEK DİLERİM”

Seminere katılan öğrenciler ile ailelerine teşekkür eden Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, “Belediyemiz ve Oktaylar Bilim Okulları Psikoloji Pedagoji Merkezi iş birliğiyle üniversite tercihi yapacak olan öğrencilerimiz için hazırladığımız tercih seminerimizi tamamladık. Akademisyen Sn. Prof. Dr. Yalçın Özdemir başta olmak üzere emeği geçen tüm hocalarımıza ve katılım gösteren gençlerimize teşekkür ediyorum.  Aydın geleceğimizin, umut dolu yarınlarımızın ışığı gençlerimizin en doğru tercihlerle kendilerine, ailelerine ve ülkemize faydalı birer birey olmaları temennisiyle başarı ve mutluluk dolu bir gelecek dilerim.” ifadelerini kullandı.