Genç İş İnsanı Ömer Saruhan Gedik Aday Adaylığını açıkladı

Genç İş İnsanı Ömer Saruhan Gedik Aday Adaylığını açıkladı

Aydınlı genç iş insanı Ömer Saruhan Gedik İYİ Parti Aydın Milletvekili Aday Adaylığını düzenlenen basın toplantısında açıkladı

Seçim hazırlıkları hızla devam ederken peş peşe aday adaylığı başvuruları geliyor. Aydın’da en yoğun adaylık başvurusu yapılan partilerden birisi olan İYİ Parti’de aday adaylıkları başvuruları art arda geliyor.

İYİ Parti Aydın İl Teşkilatı’nda 20’den fazla isim aday adaylığı için başvururken, bugün Aydın İl Başkanlığı binasında gerçekleştirilen basın toplantısı ile Ömer Saruhan Gedik aday adayı olduğunu açıkladı.

Çok sayıda partilinin katıldığı basın toplantısında Ömer Saruhan Gedik, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“ Tarihimizin en önemli seçimlerinden birine adım adım yaklaşmaktayız. Biliyoruz ki bu seçim ülkemizin hem bugünü hem de yarını için büyük bir önem arz etmektedir.

 

  Sevgili kardeşlerim aday adayı olarak karşınıza çıkarken, neden aday olduğumu sizlere Türkçü, milliyetçi, halkçı şairimiz Mehmet Emin Yurdakul’un dizeleriyle anlatmak isterim.

 

Ey vatanın bağrı yanık bucağı. Hani senin bereketli hasadın, yeşil yurdun, mesut çatın, şen çiftin? Hani senin medeniyet hayatın, yolun, köprün, kazman, iğnen, çekicin? Ey Türklüğün otağı! Ne vakte dek bu acıklı sefalet, Bu viranlık, bu inilti, bu kaygı? Ne vakte dek bu uğursuz cehalet. Bu taassup, bu görenek, bu uyku?  Yazık, sana ağlamayan şiire; Yazık, sana titremeyen vicdana, yazık, sana uzanmayan ellere; Yazık, seni kurtarmayan insana!

 

Ruhu şad olsun.

 

Aydınlık günlerde, Aydınımızın sorunlarını gündeme taşımak, değerlendirmek ve çözüm üretmek için çiftçi Mehmet amcamın esnaf Yusuf abimin hem anne hem emekçi Leyla ablamın sesi olacağım.

 

Tam 24 yıldır bu alanda ilimize hizmet vermekteyim. Yüzlerce binlerce çocuğun hayatına dokunup aralarından profesyonel sporcular yetiştirip milli takımımıza katkılarda bulunuyorum. Bu nedenle aynı zamanda milli takım antrenörlüğü de yapmaktayım.

 

Sadece sporcu yetiştirmek değil gelecekte antrenör olmak isteyen öğrencilerimin elinden tutup onları yetiştirip bu bağlamda ülkeme katkıda bulunuyorum.

 

Hedefim zaman içerisinde tecrübelerimi ve birikimlerimi tüm ülkeme spora hizmet vermek amacıyla spor bakanlığında kullanmaktır.

 

İş hayatındaki başarılarıma ve küreselleşen dünyada Türkiye’nin stratejik öneme sahip olduğunu bu nedenle önde gelen ülkelerden bir tanesi olma yolunda ki inancımı gerçekleştirmek amacıyla partimizin kuruluşundan bu yana sayın başkanımız Meral Akşener ‘e ve bu yola baş koyan şahsıma güveniyorum.

5 yıldır partim ve siz değerli üye kardeşlerimle iç içeyim. Hiçbir ayrım gözetmeden her ilçedeki arkadaşlarımla olabildiğince dostça ilişkiler geliştirdim. Bu tutumum elbet sizler tarafından değerlendirilecektir.

 

Size güveniyor, yapılacak önseçimde kendimi, daha aydınlık bir Türkiye için çarpan o güzel yüreklerinize emanet ediyorum.”