Eğitim-İş Emek Mücadelenin En Güvenli Limanı Oldu

Eğitim-İş Emek Mücadelenin En Güvenli Limanı Oldu

Eğitim-İş Aydın Şube Örgütlenme Sekreteri Yasemin Semiz; "Eğitim-İş İl genelinde 5 ilçede yetkili sendika, 6 ilçede de üye sayısı en fazla olan 2. Sendika olarak Emek Mücadelenin En Güvenli Lima....

Eğitim-İş Aydın Şube Örgütlenme Sekreteri Yasemin Semiz; "Eğitim-İş İl genelinde 5 ilçede yetkili sendika ve 6 ilçede de üye sayısı en fazla olan 2. Sendika olarak emek mücadelenin  en güvenli limanı olduk" dedi.

Semiz yaptığı açıklamada; "İl genelinde 5 ilçede yetkili sendika. 6 ilçede de üye sayısı en fazla olan 2. Sendika olduk. ( Bozdoğan, Çine, Germencik, Karacasu, Köşk, Nazilli)
İl genelinde Milli Eğitim Müdürlüğü'nde 2022 sayı tespitlerine göre üye sayımızı %53 artırdık. Üniversite ve diğer kurumlardaki üye sayılarımızda eklenince yıllık üye artış oranımız %60 oldu. Yönetim kurulu üyelerimize, iş yeri temsilcilerimize ve tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Örgütler verdikleri mücadele ile sığınılacak en güvenli yer olurlar. Eğitim-İş olarak emekçilerden yana, emekçilerle birlikte, sınıf ve kitle sendikacılığı yaparak tüm eğitim emekçilerinin güveni kazanmıştır. Eğitim-İş üst akılla değil üyelerinin ortak iradesiyle mücadelesini yürütür. Yöneticileri zengin üyeleri yoksul değildir. Taşın altına herkes elini komuştur. Mağdur olan, haksızlığa uğrayan tüm eğitim emekçilerinin yanında olmuş. Üyesi olsun olmasın,  hatta başka bir sendikanın üyesi olsun herkese hukuksal desteği vermiştir. Vermeye de devam edecektir.
2005 yılında çoban ateşlerini yakarken cumhuriyet kimsesizlerin kimsesi,  Eğitim-İş'te zulme uğrayan herkesin sendikası parolasıyla yola çıkmıştı. En büyük güç örgütlü güçtür. Gücümüzü üyelerimizden, mücadele azmimizi Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ten alıyor. Başöğretmenimizin ışıklı yolların da, aynı kararlılıkla emek mücadelesine devam edeceğiz. Bu onurlu mücadelede bizlerle olmak isteyen tüm eğitim emekçilerini birlikte yol yürümeye davet ediyorum" ifadelerine yer verdi.