DOWN SENDROMLU GENÇLERE TEMSİLİ DÜĞÜN YAPILDI

DOWN SENDROMLU GENÇLERE TEMSİLİ DÜĞÜN YAPILDI

Aydın Efeler’de Down Sendromlu Eda Taşağıl ile Mehmet Kırlıböz’e temsili düğün töreni yapıldı. Aydın Efeler’de yaşayan Zakire-İsmail Taşağıl & Hatice-Kemal Kırlıböz ailelerinin Down sendrom....

ÖZEL HABER: FATMA YAZICI

Aydın Efeler’de Down Sendromlu Eda Taşağıl ile Mehmet Kırlıböz’e temsili düğün töreni yapıldı.

Aydın Efeler’de yaşayan Zakire-İsmail Taşağıl & Hatice-Kemal Kırlıböz ailelerinin Down sendromlu çocukları Eda Taşağıl ile Mehmet Kırlıböz’e dün akşam Umurlu Mahallesi’nde temsili bir düğün töreni gerçekleştirildi.

ÇOCUKLUK HAYALİ GERÇEK OLDU

Çocukluğundan beri en büyük hayali gelinlik giymek olan Eda’nın mutluluğu için bu temsili düğünü yaptıklarını dile getiren baba İsmail Taşağıl; “Kızımın yıllardır tek hayali gelinlik giymekti. Kızım her düğün gördüğünde benim ne zaman düğünüm olacak, ben de gelin olmak, kına yakmak istiyorum diyordu. Onu kıramayıp çok kez gelinlik kıyafetini alarak giydirdik ama bu onu mutlu etmedi. Gerçek düğün isteyen çocuklarımızın isteklerini dün akşam gerçekleştirdik. Onlar çok mutlu oldular. Çocuklarımız mutlu olunca tabi ki bizler de çok mutlu olduk. Çok sevdiğimiz arkadaşımızın çocuklarının sünnet düğünü vardı. Hem sünnet düğünü hem de bizim çocukların dileği gerçekleşti. Ara ara yoğun duygulu anlar yaşasak da onların neşesine ortak olmaya çalıştık. Çocuklarımızın mutluluğuna destek oldukları için başta sünnet düğününü yapan dostlarımıza, katılım sağlayan tüm akraba ve arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

GENÇLERİN MUTLULUĞU İÇİN SEFERBER OLDULAR

Down sendromlu gençlerin düğün hayallerini gerçekleştirmek için iki aile ve yakın dostları seferber oldular.

Düğün töreni öncesinde Eda’nın kuaförde saçı ve makyajı, Mehmet’in ise damat tıraşı yapıldı. Ardından gelinlik ve damatlığını giyen gençlere düğün konvoyu yapıldı.

Konvoy sonrası düğün alanına gelen gençler sevdikleri dans müziğiyle sahneye girdiler. Sevdikleri hareketli şarkılarla coşan gençler hem kendileri eğlendi hem de düğüne katılan misafirleri eğlendirdiler.

Kına yakma töreninden nikah merasimine kadar her ayrıntının düşünüldüğü temsili düğün hala ve fotoğraf çekimiyle sona erdi.