Doç. Dr. Devrim Alkaya Kırsal Kalkınma ve Yörük Kültürü konulu seminer verdi.

Doç. Dr. Devrim Alkaya Kırsal Kalkınma ve Yörük Kültürü konulu seminer verdi.

Yazarımız Doç. Dr. Devrim Alkaya Göcek Gürsu Pırnaz Yörük Yürüyüşü kapsamında 1500 m kotunda Göçerici Pırnaz yaylasında Kırsal Kalkınma ve Yörük Kültürü konulu seminer verdi. Göcek Gürsu Pır....

Yazarımız Doç. Dr. Devrim Alkaya Göcek Gürsu Pırnaz Yörük Yürüyüşü kapsamında 1500 m kotunda Göçerici Pırnaz yaylasında Kırsal Kalkınma ve Yörük Kültürü konulu seminer verdi.

Göcek Gürsu Pırnaz Yörük Yürüyüşü 

 

Fethiye Göcek'ten yola çıkan Yörükler yüzlerce yıldır süren göçü temsilen bu yıl 20. kez gerçekleştirdiler. 24- 25 ve 26. dönem Muğla milletvekili Prof.Dr.Nurettin Demir öncülüğünde yapılan Yörük yürüyüşü 4 gün sürdü. Fethiye Belediyesi'nin lojistik destek verdiği yürüyüş katılımcılara unutulmaz bir deneyim yaşattı.  

 

Yörük göçü sadece gündüzleri yürüyüş akşamları kamp eğlenceleri ile kalmadı. Yaylalar bilimsel bir etkinliğe de sahne oldu. Hem yürüyüşe katılanlar hem de mahalle sakinlerinin katıldığı seminer yapıldı.

 

Göcek Gürsu Pırnaz Yörük Yürüyüşünde Doç.Dr.Devrim Alkaya  katılımcılara yaklaşık 1500 m kotunda Salada mevkiinde  Kırsal Kalkınma ve Yörük Kültürü konulu bir sunum yaptı. Kırsal kalkınma olmadan Yörük kültürünü devam ettirmenin mümkün olmayacağı bir kez daha vurgulandı.

 

Seminer sonrası Yörük göçü yürüyüşün organizatörü Prof.Dr. Nurettin Demir Devrim Alkaya' ya teşekkür belgesi takdim etti.