Deva Partisi Aydın İl Başkanı Gürler aday adaylığını açıkladı

Deva Partisi Aydın İl Başkanı Gürler aday adaylığını açıkladı

Deva Partisi İl Başkanı Meltem Gürler, bugün düzenlediği basın açıklamasında Deva Partisi Aydın Milletvekili Aday Adayı olmak için görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Aydın İl Başkanı Meltem Gürler, görevinden istifa ederek partisinden milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

2021 yılının aralık ayında DEVA Partisi Aydın İl Başkanlığı’na atanan Meltem Gürler, milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etti. Gürler, parti binasında düzenlediği toplantıda görevinden istifa ettiğini, milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. DEVA Partisi Efeler İlçe Başkanı Bülent Çam’ın yanı sıra kadın partililerin yer aldığı toplantıda Gürler, şu ifadeleri kullandı: “Çıktığımız yolculukta, kurucularından olduğum partimin içinde şimdiye dek çok farklı sorumluluklar üstlendim. Önce İstanbul teşkilatının kurucu heyet üyeliğini yaptım, sonra Ege bölge koordinatörlüğünü yürüttüm ve nihayet partimin Aydınlı tek kurucusu olarak, memleketimde il başkanlığı sorumluluğunu aldım. Bildiğiniz gibi bir yıldan aşkın süredir de bu görevi yürütüyorum.”

Gürler, açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Tarihçi Herodot’un “gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü” olarak tanımladığı topraklarımız, memleketimiz, şehrimiz Aydın, Türkiye siyasetine de, rahmetli Başbakanımız Adnan Menderes’in memleketi, demokrasi talebinin doğduğu topraklar olarak damga vurmuş bir şehir. Şehrimizin siyasi tarihi, taşıdığı demokrat kimlik, hepimize çok şey söylüyor. Bu şehre layık olmak, emanete sahip çıkmak için çok sesliliği, demokrasiyi, halkın taleplerini savunmak boynumuzun borcu. Aydın’ın “gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü” olmaya devam etmesi için de özenli, üretken, çalışkan olmaya mecburuz. Ne yazık ki Aydın’ımızın uzun yıllardır, merkezi iktidarın hizmet radarına giremediğini, aksine verimli topraklarının, sahip olduğu zenginliklerin talan edilerek adeta cezalandırıldığını görüyoruz. Bunu değiştirmenin mümkün olduğunu da biliyoruz.”

“HEP ÖNEMLE VURGULUYORUM KADINLAR SİYASETTE DAHA FAZLA YER ALMALI”

Gürler, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Biz inanıyoruz ki, önümüzdeki süreçte, Türkiye’de iktidarı değiştirecek ve yepyeni bir anlayışı inşa edeceğiz. Bu süreçte Aydın’ın derdini, taleplerini, beklentilerini TBMM’de güçlü bir iradeyle savunmak; gençlerin, kadınların, çocukların özetle hepimizin sesini güçlü biçimde duyurmak için kuvvetli bir milletvekilliğine ihtiyaç var. Ve biliyoruz ki, ilerlemeyi getirecek olan ayrıcalıklar değil sorumluluklardır. Bu sorumluluk bilinci de sürece aktif katılımı zorunlu kılmaktadır. Her fırsatta söylediğim; gençlerin, kadınların siyasette daha fazla yer almak için öne çıkmaları çağrımı kendim de yerine getirmek üzere siyasete girdim. Zira kendi geleceğimize kendimizin sahip çıkmak zorunda olduğumuzu biliyorum. Bu nedenle şimdiye dek ihtiyaç olan her farklı noktada sorumluluk üstlenmekten kaçınmadım. Şimdi de TBMM çatısı altında kadınların, sesi daha az duyulanların ve Aydın’ın sesi olabilmek azmi ve niyetiyle il başkanlığı görevimden istifa ederek, Deva Partisi Aydın Milletvekili Adaylığı için başvurumu yaptım. Bugüne kadar birlikte yol yürüdüğüm ve bundan sonra birlikte yürüyeceğim bütün Deva kadrolarına gösterdikleri özveri sebebiyle teşekkürü borç biliyorum. Bu yolculukta hem yol arkadaşlarımın hem Aydınlı hemşehrilerimin desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyorum.”