ÇYDD VE JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI AYDIN İL TEMSİLCİLİĞİ'NDEN ANLAMLI ETKİNLİK

ÇYDD VE JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI AYDIN İL TEMSİLCİLİĞİ'NDEN ANLAMLI ETKİNLİK

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Aydın Şubesi ile Jeoloji Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilciliği Denizyıldızı Projesi özel etkinliğinde, "Depremler ve Tektonik" başlıklı kapsamlı bir eğitim düzen...

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Aydın Şubesi ile Jeoloji Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilciliği Denizyıldızı Projesi özel etkinliğinde, "Depremler ve Tektonik" başlıklı kapsamlı bir eğitim düzenledi. 

Düzenlenen etkinlik kapsamında Çağdaş Gençlik ekibine Türkiye'nin ve Aydın ilinin fay hatları ile potansiyel deprem bölgelerinin yanı sıra bu bölgelerdeki tektonik hareketlilik hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı. Bölgenin jeolojik yapısını ve bu yapının olası depremleri nasıl etkileyebileceği konusunda bilgilendirme yapıldı.

Jeoloji Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilcisi Hasan Kuru tarafından yapılan bilgilendirme sunumunda; kentin deprem riski açısından zayıf noktaları, fırsatları ve tehditleri derinlemesine ele alındı. Gelecekte karşılaşılabilecek tahmin edilebilir veya beklenmedik risklerin öngörülmesi ve bilimsel önlemler almanın kritik önemine vurgu yapıldı. Ayrıca depreme dayanıklı yerleşim alanlarının belirlenmesi, atılacak adımların ve uygulanacak politikaların hayati önemde olduğu hatırlatıldı. Gençlik ekibinin bilinçlenme ve eğitim konusundaki çağdaş gençlik çalışmalarına destek verildi.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Aydın Şube Başkanı Keriman Yılmaz etkinlik sonrası, genç öğrencilere bilgi ve deneyimlerini aktaran Hasan Kuru'ya teşekkür etti. Ayrıca Böylesi hayati ve önemli konuda bilinçlenme arzusunu gösteren tüm öğrencilere teşekkür ederek; "bilgi ve farkındalık, doğal afetlerle mücadelede en büyük silahımızdır" ifadelerini kullandı.