ÇİNE'DEKİ SOKAKLAR SANATLA BULUŞTU

ÇİNE'DEKİ SOKAKLAR SANATLA BULUŞTU

Çine Belediyesi ilçenin farklı noktalarındaki elektrik trafolarını estetik bir görünüme kavuşturup, sokakları sanatla buluştururken, öğrencilerin eğitimine destek oluyor...

Çine Belediyesi ilçenin farklı noktalarındaki elektrik trafolarını estetik bir görünüme kavuşturup, sokakları sanatla buluştururken, öğrencilerin eğitimine destek oluyor. Yetenekli öğrencilerin çizdiği resimlerle Çine renkleniyor.  

Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’in talimatlarıyla kentin farklı noktalarındaki görüntü kirliliklerini ortadan kaldırmak ve sanatı sokağa taşımak için çalışmalar yürüten Çine Belediyesi, ilçe genelindeki elektrik trafolarını sanatla buluşturuyor. Daha önceden tespit edilen trafolar, farklı temalar tasarlanarak boyanıyor. 9 Eylül Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü Öğrencisi Yunus Şahin ile 9 Eylül Üniversitesi Resim Bölümü Öğrencisi Mustafa Deniz Kubilay tarafından yapılan çalışmalar, vatandaşlar tarafından da büyük beğeni topladı. Yunus Şahin ve Mustafa Deniz Kubilay, Çizgi Artizm ekibi olarak Çine’nin farklı noktalarındaki elektrik trafolarına çizdikleri Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere birbirinden etkileyici grafiti resimlerle trafoları daha temiz ve estetik bir görünüme kavuşturuyor.  

“SANATIMIZI İCRA EDİP, EĞİTİMİMİZE KATKI SAĞLIYORUZ” 

Çizdikleri grafiti resimlerle şehre renk katan Çizgi Artizm üyeleri, Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’le de bir araya gelerek, çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Yaklaşık 6 yıldır Çizgi Artizm ekibi olarak sanatı sokağa taşıdıklarını belirten ekip üyeleri şunları söyledi: “Trafolara, metro istasyonlarına, binalara kendi resimlerimizi uyguluyoruz. Amacımız sokakları renklendirmek. Bizim için önemli olan kendi sanatımızı icra edip, insanlara gösterebilmek. Bizlere bu fırsatı sunan ve eğitimimize katkı sağlayan Çine Belediye Başkanımız Enver Salih Dinçer’e teşekkür ediyoruz.” 

“HEM ŞEHRİMİZ GÜZELLEŞİYOR HEM DE ÖĞRENCİLERİMİZE DESTEK OLUYORUZ” 

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalardan dolayı öğrencilere teşekkür ederek, “İlçemizde kötü görünüme sahip trafolar ve elektrik panoları sanatla yeniden hayat buluyor ve güzelleşiyor. Arkadaşlarımız yaptıkları resimlerle büyük değişimler gerçekleştiriyorlar. Biz de hem şehrimizi güzelleştiriyor, hem öğrenci kardeşlerimizin eğitimine destek oluyoruz” diye konuştu.  Başkan Dinçer, çalışmaların ilçe genelinde devam edeceğini de sözlerine ekledi.