CHP’Lİ YOLCU AYDIN'DAKİ KADIN CİNAYETİNİ KINADI

CHP’Lİ YOLCU AYDIN'DAKİ KADIN CİNAYETİNİ KINADI

CHP Aydın Milletvekili Adayı Gamze Yolcu Metin, Nazilli’de kocası tarafından katledilen 2 çocuk annesi 24 yaşındaki Edanur Arslan olayını yazılı bir açıklama ile kınadı. Metin, “Bu utanç verici du....

CHP Aydın Milletvekili Adayı Gamze Yolcu Metin, Nazilli’de kocası tarafından katledilen 2 çocuk annesi 24 yaşındaki Edanur Arslan olayını yazılı bir açıklama ile kınadı. Metin, “Bu utanç verici duruma artık yeter diyorum” dedi.
     
Olay, Aydın'ın Nazilli ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, evli ve 2 çocuk annesi Edanur Arslan (24) yakınları tarafından evde baygın halde bulundu. Hastaneye kaldırılan Arslan, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olayın ardından gözaltına alınan Arslan'ın kocası M.A., suçunu itiraf etti.

“ARTIK YETER”

CHP Aydın Milletvekili Adayı Gamze Yolcu Metin, sosyal medya hesabından olayı kınayan bir açıklama yayındı. Metin açıklamasında, “Evet tam da böyleydi. Kadın olduğum için, anne olduğum için, hekim olduğum için çıkmıştım bu yola.. Dün 'Doktor dövebildiği için övünen' bir hanım ablanın viral olan videosunu izledikten sonra, maalesef bugün de memleketim Nazilli’de 24 yaşında 2 çocuk annesi genç bir kadının, kocası tarafından dövüldüğü ve ardından hayatını kaybettiğini haber sitelerinden okudum. Bu utanç verici duruma artık yeter diyorum. Başta meslektaşlarım olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına yapılan şiddeti ve kadına yönelik şiddetin her türlüsünü kınıyor, suçluların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” dedi.