CHP'Lİ BÜLBÜL: BARIŞ PEHLİVAN YALNIZ DEĞİLDİR

CHP'Lİ BÜLBÜL: BARIŞ PEHLİVAN YALNIZ DEĞİLDİR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu CHP sözcüsü Süleyman Bülbül gazeteci Barış Pehlivan'ın yeniden cezaevine gönderilmesine tepki gösterdi...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu CHP sözcüsü Süleyman Bülbül gazeteci Barış Pehlivan'ın yeniden cezaevine gönderilmesine tepki gösterdi.

Ülkedeki tüm kurumlarına itibar kaybı yaşatan bir siyasi iktidarın olduğunu ifade eden CHP'li Bülbül, "İktidar sadece gazetecinin kurumunu değil, doğrudan gazetecileri hedef gösteriyor. Halkın haber alma hakkının en cesur savunucuları olanları gazeteciler üzerinde tahakküm kurmak için tek adam talimatları teker teker devreye sokuluyor. Bunun son örneği Barış Pehlivan'dır.  Barış Pehlivan'ın yeniden cezaevine girmesi bir demokrasi ve hukuk katliamıdır. Kadın katilleri, mafyalar,hırsızlar, tacizciler ve doğayı talan edenlerin adeta sırtının sıvazlandığı ama gazetecilerin kalemlerinin kırıldığı bir hukuk sistemi ancak diktatörlüklerle olur ve elbet birgün tarih gazetecilerin altın sayfaları yazarken diktatörleri mutlaka yargılayacaktır. Barış Pehlivan yalnız değildir. Barış Pehlivan gazetecidir. Arkasında milyonlar, arkasında gerçekler, arkasında haberin gücü vardır." dedi.