CHP İl Başkanı Saatçı'nın 1 Mayıs mesajı: "Emekçi Kardeşim Hakkını Alacağın Yarınlar Senin Olacak"

CHP İl Başkanı Saatçı'nın 1 Mayıs mesajı: "Emekçi Kardeşim Hakkını Alacağın Yarınlar Senin Olacak"

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeni ile yazılı bir basın açıklaması yapan Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, sosyal devletin tüm katmanlarıyla işlerlik kazandırılacağının al....

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeni ile yazılı bir basın açıklaması yapan Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, sosyal devletin tüm katmanlarıyla işlerlik kazandırılacağının altını çizerek “Emekçi kardeşim hakkını alacağın yarınlar senin olacak” dedi.

Türkiye’de emeğin değerinin her zaman var olduğunun altını çizdi açıklamada CHP İl Başkanı Hikmet Saatçı, “Ülkemizin iktidar eliyle yaşadığı ekonomik buhranın en büyük yükünü ise ne yazık ki hep emekçi sınıfı çekmiştir.  AKP hükümeti yakın çevresinin kalkınması, büyümesi için sürdürdüğü politikaların sonucunda ülkemizde maalesef ki işçi ve emekçi vatandaşlarımız görmezden gelinmiş ve yok sayılmıştır.  Devlet ciddiyetinden yoksun olan AKP iktidarı; süslü cümleler, içi boş konuşmalar ile işçinin ve emekçinin hakkını savunurken gerçekler ise hep algı yolu ile göz ardı edilmiştir” dedi.  Bugün geldiğimiz noktada alım gücü her geçen düşen, sosyal hayatı yok olan, çocuklarına dahi temel gıda ürünlerini almakta zorlanan, kirasını ödemekte güçlük çeken emekçi bir kesim yaratıldığını belirten Saatçı açıklamasını şöyle devam etti: “Yoksulluğu yöneterek oturdukları koltukları sağlama almak isteyen anlayış; cefayı işçinin sırtına, sefayı ise yandaşlarının lüks hayatına pay etmiştir.  Yaklaşan genel seçimler öncesinde 13.Cumhurbaşkanı adayımız ve Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde; hazineden çalınan 418 milyar doları bu ülkenin refahı için, işçinin ve emekçinin, alın terinin hakkı için geri alacağız. Yarınlara umutla bakabilen, derdi değil hayalleri ile sevdiklerine sarılan işçilerimizin var olduğu geleceği hep birlikte kuracağız.  Emeğin ve adaletin tüm sektörde eşit olarak pay edileceği gelecek en çok emekçi kardeşlerimizin yüreğinde şekillenecek. Demokratik hakların özgürce kullanacağı, emeğin ve emekçinin kalkınacağı, sendikal hakların tam kullanılacağı, örgütlenmenin önünün açılacağı, sosyal devletin tüm katmanlarıyla işlevlik kazandırılacağı günlerin arifesinde bir kez daha sana söz emekçi kardeşim; hakkını alacağın yarınlar senin olacak. 1 Mayıs’ı meydanlarda çok daha büyük bir coşkuyla kutlayacağımız bir Türkiye’yi hep birlikte, yeni dönemde inşa edeceğiz. Emekleri ve akıttıkları alın terleriyle ülkemizin her karış toprağında izleri olan işçi ve emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.”