BURCU’DAN AYDIN’A 3 GÜMÜŞ MADALYA

BURCU’DAN AYDIN’A 3 GÜMÜŞ MADALYA

Romanya'nın Başkenti Bükreş'te düzenlenen Gençler ve U23 Avrupa Halter Şampiyonası'nda milli sporcu Burcu İldem Gerçekden büyük bir başarıya imza attı...

Romanya'nın Başkenti Bükreş'te düzenlenen Gençler ve U23 Avrupa Halter Şampiyonası'nda milli sporcu Burcu İldem Gerçekden büyük bir başarıya imza attı. Genç bayanlar 76 kilo kategorisinde yarışan milli halterci, üstün performansıyla dikkatleri üzerine çekti.

Koparmada 92 kilogramlık kaldırışıyla dikkatleri üzerine çeken Burcu İldem Gerçekden, silkmede de 116 kilogramla büyük bir başarıya imza attı. Toplamda 208 kilogramlık derecesiyle Avrupa ikincisi olmayı başaran genç sporcu, ülkemizi gururla temsil etti.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, sporcuların ve antrenörlerin emeğini takdir ederek “Madalya alan sporcularımızı, kendilerini yetiştiren kulüp antrenörlerini, kulüplerini ve ailelerini gönülden tebrik ediyorum.

Türk halterinin gelecek vaat eden isimlerinden biri olan Burcu İldem Gerçekden, başarılı performansıyla göz doldururken, Milli Takım adına da önemli bir başarıya imza atmış oldu.

Ülkemizi uluslararası arenada gururla temsil eden genç haltercimiz Burcu İldem Gerçekden'i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.” dedi.