(BTP) Aydın İl Başkanı Rıza Karaymir yönetimi ile birlikte görevinden istifa ederek MHP'ye geçti

(BTP) Aydın İl Başkanı Rıza Karaymir yönetimi ile birlikte görevinden istifa ederek MHP'ye geçti

Büyük Türkiye Partisi (BTP) Aydın İl Başkanı Rıza Karaymir, Tansu Çiller'in Parti Genel Başkanlığına dönmediği için il genelinde yönetimde yer alan 250 kişi ile birlikte istifa ederek MHP'ye geç....

Büyük Türkiye  Partisi (BTP) Aydın İl Başkanı Rıza Karaymir, eski başbakan Tansu Çiller'in Parti Genel Başkanlığına dönmediği için il genelinde yönetimde yer alan 250 kişi ile birlikte istifa ederek MHP'ye geçtiklerini belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl merkezinde düzenlediği basın toplantısıyla istifasını duyuran Karaymir, mevcut Genel Merkez Yönetimin çalışmalarını yeterli görmedikleri için ve Aydın’ın görmezlikten gelinmesi dolayısıyla yaklaşık 250 kişinin BTP’den ayrıldığını söyledi.

"TANSU ÇİLLER'İN GENEL BAŞKAN OLACAĞI BEKLENTİSİNDEYDİK"

Rıza Karaymir  yaptığı açıklamada, "Bilindiği üzere yaklaşık 12 ayı aşkın süredir içersinde bulunduğum Büyük Türkiye Partisi Aydın  İl Başkanlığı görevini sürdürmekteydim. Yaşanan süreç içerisinde eski Başbakanımız Tansu Çiller Hanımefendinin partimizde Genel Başkan olarak geleceği beklentisindeydik. Bizler de eski Başbakanımızın geçmişteki siyasi tecrübelerinden faydalanarak Aydın'ımıza ve ülkemize yararlı işler yapmak ümidindeydik. Yalnız eski Başbakanımız Tansu Çiller hanımefendinin  partimizin başına geçeceği yönünde söylentilerin gerçeği yansıtmadığı ve kendisine engel olmaya çalışanların olduğunu ne yazık ki gördük. Yaşanan bu durumun ise partimizin genel merkezinde siyasi anlaşmazlık yüzünden olduğunu üzülerek öğrendik" dedi.

"SEKİZ TANE İLÇEMİZLE BİRLİKTE İSTİFA ETTİK"

Rıza Karaymir , "BTP" Aydın  İl yönetimi ve teşkilatı olarak eski Başbakanımız Tansu Çiller hanımefendinin partinin başına geçmemesi bizleri de derinden üzmüştür. Bizler de mevcut yönetimin çalışmalarını yeterli görmediğimiz ve Efeler diyarı olan Aydın’ı görmezden geldikleri için Büyük Türkiye  Partisi Aydın  il ve ilçe teşkilatları olarak yapmış olduğumuz istişareler neticesinde İl Başkanlığı görevinden ve yönetim olarak BTP parti üyeliğinden topluca istifa ettiğimizi kamuoyuna duyurmak isterim. Aydın Genelinde il yönetimimiz, Bozdoğan, Kuyucak, Nazilli, Çine, Koçarlı, Söke, Kuşadası toplamda 8 
tane ilçemizle birlikte istifa ederek yuvamız olan Milliyetçi Hareket Partisi'ne Toplu halde iltihak ettik. Bu sayı da yaklaşık 250 kişi"  ifadelerini kullandı.