BİNLERCE AYDINLI ÖĞRENCİNİN SPOR POTANSİYELİ KEŞFEDİLDİ

BİNLERCE AYDINLI ÖĞRENCİNİN SPOR POTANSİYELİ KEŞFEDİLDİ

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme programı tüm ülkemizde olduğu gibi Aydın ilinde de uygulanmaktadır. Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen Türki....

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme programı tüm ülkemizde olduğu gibi Aydın ilinde de uygulanmaktadır. Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı, Aydın ilinde büyük bir katılımla gerçekleşti.

Program kapsamında, Aydın ilindeki okullarda 3. sınıf öğrencilerinin sportif yetenekleri belirlendi. Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme programı kapsamında, 04.04.2023 ile 12.06.2023 tarihleri arasında 17 ilçede bulunan 12.984 3. sınıf öğrencisi arasından 7.726 öğrencinin taraması yapıldı. Uzman antrenörlerin katılımıyla gerçekleştirilen yetenek taraması, öğrencilerin çeşitli spor aktivitelerindeki performansları, fiziksel becerileri ve potansiyelleri değerlendirildi.

Bu tarama süreci, öğrencilerin spora olan ilgilerini ve kabiliyetlerini keşfetmek, uygun spor dallarına yönlendirmek ve yetenekli öğrencilere ileri seviye eğitim ve destek sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Gelecekteki potansiyel sporcuları tespit etmek, yeteneklerini geliştirmek ve başarılı sporcuların yetişmesine katkıda bulunmak için önemli bir fırsat sunan Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programının 2022-2023 sezonu başarılı bir şekilde tamamlandı.

Tamamlanan çalışma hakkında konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz koordinasyonunda gerçekleştirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı, önümüzdeki yıllarda da binlerce öğrencinin yeteneklerini keşfetmeye devam edecek.” dedi