BASKETBOL FİNALLERİNDEN ÖNCE SON DURAK AYDIN

BASKETBOL FİNALLERİNDEN ÖNCE SON DURAK AYDIN

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı 2022/2023 faaliyet programında yer alan ve Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen Okul Sporları Yıldız Kız-Erkek Bask....

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı 2022/2023 faaliyet programında yer alan ve Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen Okul Sporları Yıldız Kız-Erkek Basketbol 09 Mayıs Salı günü Atatürk Spor Salonunda başladı.

Seremoni ile başlayan Yarı Final maçlarına 6 ilden toplam 200 sporcu ve antrenör katılım sağladı. Müsabakalarda Ankara, İstanbul, Denizli, Antalya, İzmir, Bursa illerinden gelen Basketbol takımları mücadele gösterecek. Büyük bir heyecanla başlayan maçlarda, geldikleri illeri en iyi şekilde temsil etmek için özgün yeteneklerini ve takım oyunlarını sergileyen Yıldız Kız-Erkek sporcular parkede ter döküyor.

Üç gün boyunca sürecek Basketbol Yarı Final müsabakalarının sonunda dereceye giren takımlar, final bileti alarak 01-05 Haziran 2023 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan Türkiye Finallerine gitmeye hak kazanacak.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, spor şehri Aydın’ın   Basketbol Yarı Final müsabakalarında ev sahibi olmasından gurur duyduğunu belirterek müsabakalarda mücadele verecek takımlara başarılar diledi.