BAŞKAN ÖZSU’DAN 7 EYLÜL KUTLAMA MESAJI

BAŞKAN ÖZSU’DAN 7 EYLÜL KUTLAMA MESAJI

AYDIN İL BAŞKANI AYKUT ÖZSU,7 EYLÜL AYDIN’IN YUNAN İŞGALİNDEN KURTARILIŞININ 100.YIL DÖÜMÜ NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI.....

7 EYLÜL AYDIN’IN YUNAN İŞGALİNDEN KURTARILIŞININ 100.YILINI KUTLAYAN OSMANLI OCAKLARI AYDIN İL BAŞKANI AYKUT ÖZSU: “MİLLİ MÜCADELE, ANADOLU’NUN HER KARIŞ TOPRAĞINA YÜCE MİLLETİMİZİN MÜBAREK KANI VE TERTEMİZ ALIN TERİ AKITILARAKTARİHE YAZILMIŞ BİR KAHRAMANLIK DESTANIDIR”…

Özsu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Milli Mücadele meşalesinin ilk yakıldığı, milli ruhun canlandırıldığı, Ege Bölgesi’nin incisi, efeler diyarı Aydınımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 101 inci yıldönümünü kutlamanın mutluluğu, gururu ve heyecanı içerisindeyiz.

Milli Mücadele, Anadolu’nun her karış toprağına Yüce Milletimizin mübarek kanı ve tertemiz alın teri akıtılarak tarihe yazılmış bir kahramanlık destanıdır. Tarihin bu eşsiz destanının en önemli bölümlerinden birini de güzide ilimiz Aydın’da verilen kurtuluş mücadelesi teşkil etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimin kurtuluş bayramını gönülden kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Devletimizin bekası, milletimizin birlik ve beraberliği, özgürlük ve bağımsızlığımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükran ve saygıyla anıyorum”.