BAŞKAN ÖKTEN: "SAHADA AK PARTİ’YE YAKIŞANI YAPIYORUZ"

BAŞKAN ÖKTEN: "SAHADA AK PARTİ’YE YAKIŞANI YAPIYORUZ"

AK Parti Aydın milletvekili adayları, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten, AK Parti’nin 21 yıldır girdiği seçimlerde birinci parti çıktığını belirte.....

AK Parti Aydın milletvekili adayları, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten, AK Parti’nin 21 yıldır girdiği seçimlerde birinci parti çıktığını belirterek, “Biz sahalarda AK Parti’ye yakışanı yapıyoruz. İnşallah 14 Mayıs akşamı hem halkımızın hem de patimizin büyüdüğü Türkiye yüzyılı olacak” dedi.

Efeler ilçesinde bulunan Anemon Otel’de, AK Parti İl Teşkilatı’nın organize ettiği kahvaltı programında milletvekili adayları; Mustafa Savaş, Seda Sarıbaş, Ömer Özmen, Mustafa Abak, Mehmet Umut Tuncer, Duygu Göğde, Mehmet Arkun, Murat Gün ile İl Başkanı Gökhan Ökten basın mensupları ile bir araya geldi.

 “HEPSİ BİRLİKTE GELSELER CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN’IN GÖNÜLLERDEKİ YERİNİ KİMSE DEĞİŞTİREMEZ” 

14 Mayıs seçimlerinden 5 gün önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın’da mitinge katılacağını belirten Ökten, seçimlerle ilgili yaptıkları çalışmaları anlattı. “9 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Aydın’da ağırlayacağız. Bildiğiniz gibi 14 Mayıs seçimini sadece Türkiye değil, dünya coğrafyası takip ediyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tüm İslam coğrafyasının umudu olmuş bir dünya lideri. İslam coğrafyasının beklentisi Erdoğan’ın dünya lideri olarak devam etmesidir. Vatandaşlarımızla sahalarda yaptığımız temaslarda Cumhur İttifakı’nın öneminin farkında olduklarını görüyoruz. Cumhur İttifakı’nı birleştiren tek öğe ise, Türkiye Devleti ve Cumhuriyeti’nin geleceğidir. Başka birleşme noktamız yoktur. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bir dönem bu ittifakı yürüttük. İttifak içinde en ufak sürtüşme olmadı. Diğer ittifaka baktığımızda daha kuruluş aşamasında ve aday belirleme aşamasında nasıl çatırdadığını gördük. Masadan kalktılar, gittiler geri geldiler. Kendi Cumhurbaşkanı adaylarına inanmayan bir ittifak yapıları var. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı olamayacağını kendi içlerinde söylediler. Güçlendirilmiş Cumhurbaşkanı adayı diye bir sistem buldular. Yani bizim cumhurbaşkanı adayımız tek başına yeterli değil diyerek sağına Mansur Yavaş’ı, soluna Ekrem İmamoğlu’nu koydular. Hepsi birlikte gelseler, Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşın gönlündeki yerini değiştiremezler. Geçtiğimiz 4 Şubat’ta Aydın Efeler ve Nazilli’de 2 miting yapmıştık. Bu defaki Atatürk Kent Meydanı’nda seçim mitingi olacak. Bu süreçte çalışmalarımızı bitirerek tüm teşkilatımızla 14 Mayıs’ta sandık başlarında olacağız. Zaten seçim çalışmalarına aday listelerimiz belirlenmeden başlamıştık. Amacımız vatandaşın AK Parti’den beklentilerini belirleyerek bunları Ankara’ya iletebilmekti. Adaylarımızın tespiti ile birlikte vekil adaylarımızla 17 ilçeyi ziyaret ettik. Aday tanıtım toplantılarını tüm ilçelerde yaptık. 8 adayımızı her ilçede program düzenleyerek saha çalışmalarına aralıksız devam ediyoruz” dedi.

“SANA SÖZ DİYORLAR, HİÇ BİR SÖZLERİNİ TUTMUYORLAR”

Bir süre gizli yürütülen pazarlıkların Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayının kesinleşmesinin ardından alenileştiğini belirten AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten yaptığı açıklamada; "Aday açıklandıktan sonra bir gerçek daha ortaya çıktı. Oda HDP gerçeği. Millet İttifakı HDP desteğiyle 7’li ortaklı bir masaya döndü. Sloganlarına bakıyorsunuz, “SANA SÖZ” deyip hiçbir sözlerini tutmayan bir ittifak yapısı var karşımızda. Ankara’da HDP, Kandil’de PKK açıklama yapıyor. 40 bin şehidin katilleri olan teröristlerin bölücü başı Abdullah Öcalan’ı ve Selahattin Demirtaş’ı serbest bırakmayı vaat ediyorlar. Kapalı kapılar ardında hangi pazarlıkları yaptılar, neler konuştuklarını diğer ortaklara açıklamaya cesaret edemiyorlar. Fakat 100 yıllık Cumhuriyeti değiştirilerek özerklik getirileceğini Cumhurbaşkanı adayı belli olduktan sonra aleni şekilde konuşmaya başladılar. Vatandaşımız bunu biliyor ve görüyor. Onlar üç maymunu oynasalar da bu gerçeği gizleyemeyecekler ve sandıkta bunun sonucunu görecekler.

“AK PARTİ MİLLETİYLE BÜYÜYEN BİR PARTİ, TEK LİMANIMIZ DA VATANDAŞIMIZ”

CHP İl Başkanı Hikmet Saatçı’nın “siyasi nezaket” çağrısına da yanıt veren Ökten, “Bozdoğan’da partimizin pankartları yerinden sökülüp yırtılıp yakıldı. Nazilli’de de buna benzer olaylar yaşandı. Gençlik Kolları Başkanımız takiple taciz edildi. Bunları yapanlar CHP’liler. Bunun neresi sevgi, saygı, nezaket? AK Parti’yi kavga dili kullandığı iddiasıyla eleştiriyorlar. Bizim böyle dilimiz yok. Sahada ayrışma yapan, kavga dili kullanan karşı taraf. Biz AK Parti’ye yakışanı yapıyoruz. 14 Mayıs’a kadar geldiğimiz tüm seçimlerde yaptığımız gibi seçmenin ferasetine inandık, güvendik. Tek limanımız vatandaşımız. Onların bize verdiği güvenle AK Parti 21 yıldır girdiği tüm seçimlerde birinci parti çıktı. Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Cumhurbaşkanı seçildi. AK Parti milletiyle büyüyen bir parti. Girdiğimiz seçimlerden sonra biz milletimizi, milletimiz de bizi büyüttü. AK Parti büyüdü, Türkiye büyüdü. 14 Mayıs seçimlerinin ardından AK Parti ve Türkiye milletinin büyüdüğü bir Türkiye yüzyılı olacak” ifadelerini kullandı.

FATMA YAZICI