BAŞKAN DOĞAN; “AYDIN İNCİRİNİ TANIMAYAN KALMASIN” DEDİ VE SEPET SEPET İNCİR DAĞITTI

BAŞKAN DOĞAN; “AYDIN İNCİRİNİ TANIMAYAN KALMASIN” DEDİ VE SEPET SEPET İNCİR DAĞITTI

Aydın/Ortaklar Yörük Efe Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Esma Doğan katıldığı bir etkinlikte kendi yetiştirdiği incirleri; “incir yemeyen kalmasın” diyerek sepet sepet ikram etti...

HABER HAYRİYE İLİKSİZ

Aydın/Ortaklar Yörük Efe Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Esma Doğan katıldığı bir etkinlikte kendi yetiştirdiği incirleri; “incir yemeyen kalmasın” diyerek sepet sepet ikram etti.

Aydınlı Esener Yumurta İşletme sahibi sevilen iş insanı, aynı zamanda Yörük Dernek Başkanı Esma doğan hafta sonu Manisa/Selendi/Ovacık Yaylası’nda katılmış olduğu etkinlikte Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirlere incir ikramında bulundu. 
Yaptığı pek çok sosyal projelerle adını duyduğumuz başkan Doğan, Olay Aydın Gazetesi’nden Hayriye İliksiz’e yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Ben dernek başkanlığımın yanında hem yumurta şirketimizin pazarlarda satış temsilciliğini yapmaktayım. Hem de çiftçilik yapmaktayım. Bir Aydınlı olarak aydınımızın altın değerinde olan öz ürünü incir ve zeytin yetiştiriciliği yapmaktayım. Çok şükür her yıl bereketli ürünümüz oluyor. Bunun birazını eş ve dostlarla tüketiyoruz. Kültürümüzü tanıtmak için katıldığım şölen ve etkinliklerde ilk hedefim Aydınımızı ve ürünlerini tanıtmak oluyor. Bu mevsimin en güzel meyvesi incir. İstedim ki ülkemizin dört bir yanından gelen Yörük kardeşlerimiz de Aydın incirini tanısın ve tadına baksınlar. Çam sakızı çoban armağanı elimden geldiğince katılım sağlayan kardeşlerimize ulaştırmaya çalıştım. İnşallah bundan sonraki etkinliklerde kuru incir, zeytin ve zeytinyağımızı da tanıtma fırsatı buluruz” ifadelerine yer verdi.