Başkan Alacık'tan 27 Mayıs 1960 Darbesi Açıklaması

Başkan Alacık'tan 27 Mayıs 1960 Darbesi Açıklaması

27 Mayıs 1960 Darbesine yönelik 27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Günü mesajı yayımlayan Alıcık'tan: "darbe sevdalıları ve demokrasi katillerinin her zaman olacağını ve karşılarında milli iradeyi bula...

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, "darbe sevdalıları ve demokrasi katillerinin her zaman olacağını ve karşılarında milli iradeyi bulacağını" söyledi.


MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, 27 Mayıs 1960 darbesinin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj paylaştı. Türk tarihinde yaşanan ayaklanmaların, kalkışmaların ve darbelerin Türk milletin gelişmesine mani olma amacı taşıdığını ifade eden Alıcık, "Türk demokrasinin kara lekelerinden 27 Mayıs 1960 darbesi sonrası yargılama süreci, idamların infazı sırasında yaşananlar Türk devletine düşmanlığının sonucudur. 1974 Kıbrıs Türk zaferini hazmedemeyen hainler ve işbirlikçileri 1980 darbesini yaptılar. Türk milletinin geleceği gençlerimizi idam sehpalarında şehit ettiler." dedi. İlahi adaletin 15 Temmuz tarihinde tecelli ettiğini belirten Alıcık, Türk milletin hainlere gereken cevabı verdiğini vurguladı.


Darbe girişimlerinin millette karşılığının olmadığını kaydeden Alıcık, "Her kim darbeyi aklından geçiriyorsa, sokaklardan, silahlardan ve zorbalıktan iktidar çıkarmayı hayal ediyorsa bunun en acıklı bedeline katlanmayı da göze almalıdır. Darbe sevdalıları, demokrasi katilleri her zaman karşılarında Milliyetçi Hareket Partisi’yle Cumhur İttifakı’nı bulacaklardır. Aziz Türk milletimize samimi ve safiyane hizmet eden, bugüne kadar taş üstüne taş koyan bütün devlet ve siyaset adamlarımızı hürmetle, ebediyete irtihal edenleri de rahmetle anıyorum.
Hemşerimiz, Efemiz Merhum Başbakan Adnan Menderes’e, Merhum Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu’ya, Merhum Maliye Bakanı Hasan Polatkan’a ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmetler niyaz ediyorum." ifadelerini kullandı.


Tarihi unutursak, tarihin derinliklerinde yok  oluruz diyen Başkan Alıcık, 27 Mayıs 1919'da Aydın Kentimizin Yunanlılar tarafından işgal edilmesinin yıldönümü için yaptığı açıklamada, " 7 Eylül 1922 kurtuluş gününe kadar destan yazan Büyük Önder Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasında Aydın'ın kurtuluşunda büyük kahramanlık gösteren Miralay Şefik Bey'e, Yüzbaşı Faik Bey'e,Teğmen Zekai Bey'e,  57. Tünen Yaveri İsmail Hakkı Bey'e, Teğmen Necmi Bey'e, Yörük Ali Efe'ye,  Demirci Mehmet Efe'ye, Hasan Hüseyin Dokuzoğlu Efe'ye, , Sökeli Cafer Efe'ye, , Mestan Efe'ye, Sancaktarın Ali Efe'ye, Salavatlı Halil İbrahim'e , Tekeli İsmail Efe'ye, Kıllıoğlu Hüseyin Efe'ye, Durmuş Ali Efe'ye, Yanık Efe'ye , Danişmentli İsmail Efe'ye ,Gurbetin Ali Efe'ye, Parmaksız Hasan Efe'ye, Çete Ayşe ve bütün ülkü ve silah arkadaşlarına ve Yunan tarafından  işgal sırasında şehit edilen  hemşehrilerimize Allah’dan rahmet diliyorum." dedi.


27 Mayıs Ülkücü Şehitlerimizi Anma Gününde tüm şehitlerimizi rahmet diliyorum diyen Başkan Alıcık; "Türkiye’nin sistemli ve planlı saldırılar altında bulunduğu her dönemde; yüzlerindeki aydınlık, inançlarındaki kararlılık ve hedeflerindeki büyüklükle şehitlik mertebesine ulaşan ülkü abideleri, hiçbir çıkar hesabına kapılmadan Hakk’a yürüyen başta merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş , Gün Sazak, vatanımızın bağımsızlığı, Türk Milletimizin saadeti ve tam bağımsız yaşayabilmesi uğruna canlarından vazgeçen bütün ülküdaşlarıma, aziz şehitlerimize Cenabı-ı Allah'tan rahmet diliyorum. 
Kabirleri nur, mekânları cennet, ruhları şad olsun!" dedi.