AYDINLI SPORCULARIMIZ BALKAN TURNUVALARINDA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK

AYDINLI SPORCULARIMIZ BALKAN TURNUVALARINDA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK

Konya ilinde düzenlenen Turkcell Türkiye U16-U18 Atletizm Şampiyonası'nda birçok başarılı sporcu yeteneklerini sergiledi. Aydınlı Sporcularımızdan da büyük bir başarı geldi.....

Konya ilinde düzenlenen Turkcell Türkiye U16-U18 Atletizm Şampiyonası'nda birçok başarılı sporcu yeteneklerini sergiledi. SporcAydınlı ularımızdan da büyük bir başarı geldi bu başarıyla birlikte sporcularımız Balkan Turnuvasında hem ülkemizi hem de ilimizi temsil edecek.


Saadet Öztürk, 100 metre branşında 12.22 derecesiyle Türkiye birincisi oldu. Aynı şampiyonada Koray Uygun 100m engelli branşında 13,08 ile Türkiye birincisi, Talha Gülnihal, 110 metre engelli branşında 14.11 ile Türkiye şampiyonu oldu.  Necati Akdın, 110 metre engelli branşında Türkiye ikincisi, Rojda Çakmak, 3 adım atlama branşında Türkiye ikincisi, Baturalp Bostan 200 metre branşında Türkiye üçüncüsü oldu. Aydınlı Sporcular Sivas İlinde düzenlenecek olan Balkan Şampiyonası'nda Ülkemizi temsil edecek. 

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu;”Aydın ilimizdeki genç atletlerimizin Konya'da elde ettiği başarılar bizleri gururlandırdı. 2 Eylülde Sivas ilinde yapılacak olan Balkan Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek olan sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.” dedi.