Aydın'da Türk Mutfağı Haftası etkinliği düzenlendi

Aydın'da Türk Mutfağı Haftası etkinliği düzenlendi

Aydın'ın Germencik ilçesinde düzenlenen Türk Mutfağı Haftası etkinliğinde yöresel lezzetler tanıtıldı. Aydın Valiliği ve Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından ilçedeki Elitium Termal Otelde d.....

Aydın'ın Germencik ilçesinde düzenlenen Türk Mutfağı Haftası etkinliğinde yöresel lezzetler tanıtıldı.

Aydın Valiliği ve Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından ilçedeki Elitium Termal Otelde düzenlenen etkinlikte Söke Ticaret Borsası Suat Orhan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Kadıköy Abdülhamid Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, yöresel lezzetleri hazırladı.

Kentin yöresel lezzetlerinden oluşan yemekler (yuvarlama, ekşili tavuk, pilav, enginar ve zerde tatlısı) katılımcıların beğenisine sunuldu.

Germencik Şehit Cafer Efe Derneği’nin Folklor gösterisi sonrası gastronomi alanında Aydın’ın değerlerinden olan eğitimci Havva Çetintürk Aydın mutfağı üzerinde açıklamalarda bulundu.

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy ise gastronomi turizminin artık turizmin önemli unsurlarından biri olma yolunda hızla geliştiğine işaret ederek, "Aydın da gastronomi alanında önemli potansiyelleri olan ve bu alanda kendisini geliştiren bir il. Bu değerlerin tanıtılması ve tüm dünya ile paylaşılması adına yapılması gereken çalışmalar var. Kenti daha iyi bir noktaya taşımak için hep birlikte gayret göstereceğiz." dedi.