AYDIN'DA BADMİNTONUN YILDIZLARI PARLIYOR

AYDIN'DA BADMİNTONUN YILDIZLARI PARLIYOR

Aydın, badmintonun heyecan verici finallerine ev sahipliği yapıyor. Türkiye Badminton Federasyonu ve Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen ANALİG Osman Bayrakdar Sezonu...

Aydın, badmintonun heyecan verici finallerine ev sahipliği yapıyor. Türkiye Badminton Federasyonu ve Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen ANALİG Osman Bayrakdar Sezonu Badminton Türkiye Finalleri, 175 sporcunun katılımıyla başladı. Kuşadası Spor Salonu'nda gerçekleşen etkinliğin açılış seremonisine Aydın ilinin önde gelen isimleri katıldı.

Katılımcılar arasında 18 farklı ilin sporcularının bulunduğu bu müsabakalar, badminton severlerin heyecanını artırıyor. Açılış seremonisi, Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Aydın Gençlik Spor Müdürü Cenap Fillikçioğlu ve Hizmet ve Şube Müdürlerinin de iştirakiyle gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, geleneksel Zeybek gösterisiyle açılış renklendi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, açılış konuşmasında tüm sporculara başarılar dileyerek, müsabakaların sağlıklı ve sakatlıksız geçmesini temenni etti. “Bu özel etkinlik, badmintonun Türkiye genelindeki popülaritesini ve sporcuların yeteneklerini bir kez daha sergileme fırsatı sunuyor.” dedi.

Heyecan dolu grup müsabakaları, 20 Ağustos Pazar gününe kadar devam edecek. Katılan iller arasında Ankara, Karaman, Çorum, Kayseri, Sakarya, Iğdır, Bitlis, Zonguldak, Giresun, Bursa, Aydın, İzmir, Erzincan, Hatay, Samsun, Mersin, Hakkari ve Malatya bulunuyor. Müsabakaya katılan sporcular için etkinlik öncesi Aydın'ın tarihi mekanlarından biri olan Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı gezisi, Güvercin Ada ziyareti ve tekne turu gibi etkinlikler düzenlendi.

Badminton severler ve spor tutkunları, ANALİG Osman Bayrakdar Sezonu Badminton Türkiye Finalleri'nin bu heyecan verici ayağını takip etmek için Kuşadası Spor Salonu'nda buluşuyor.