Aydın Valiliğinden AÇIKLAMA: "O KATİL SURİYELİ DEĞİL"

Aydın Valiliğinden AÇIKLAMA: "O KATİL SURİYELİ DEĞİL"

Aydın’da bir Suriyeli'nin Türk vatandaşını bıçaklayarak öldürdüğü iddia edildiği olaya Aydın Valiliğinden açıklama g.....

Aydın’da bir Suriyeli'nin Türk vatandaşını bıçaklayarak öldürdüğü iddia edildiği olaya Aydın Valiliğinden açıklama geldi.

Olay, 27 Şubat’ta Orta Mahalle 213 Sokakta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, T.E. isimli kişi  ile A.Y. isimli kişinin arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavga sırasında  T.E. A.Y.’yi kesici aletle vücudunun çeşitli yerlerinden yaraladı. A.Y. hastanede 1 ay sonra hayatını kaybetti. Olayla ilgili sosyal medyada  Suriyeli'nin Türk vatandaşını bıçaklayarak öldürdüğü iddia edildi. Aydın Valiliği konu ile ilgili açıklama yaptı.

Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Son günlerde özellikle sosyal medyada, Aydın ilinde Suriye uyruklu bir vatandaşın Türk vatandaşını bıçaklamak suretiyle öldürdüğüne dair çıkan haberler ile ilgili olarak basın açıklaması yapılması gereği duyulmuştur.

Bahse konu olay, 27.02.2023 günü ilimiz Orta Mahalle 213 Sokakta meydana gelmiştir. T.C. vatandaşı olan T.E isimli  kişi yine T.C. vatandaşı olan A.Y yi kesici aletle yaralamış, yaralı bir ay sonra 28.03.2023 tarihinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiş, bu yüzden şüpheli T.E  28.03.2023  günü çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine sevk edilmiştir.  

Olayda adı geçen şahıslar Suriye uyruklu değil, Türk vatandaşı olup, özellikle sosyal medya mecralarında bu konu ile ilgili çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.”