Atça’nın Kültür ve Sanat hayatına yeni bir kitap daha girdi: “KENDİNE GEÇ KALMA”

Atça’nın Kültür ve Sanat hayatına yeni bir kitap daha girdi: “KENDİNE GEÇ KALMA”

Atça’da güzel şeyler oluyor… Son yıllarda Atça ekseninde çıkan kitaplar oldu. Tarihe baktığımızda, Atçalılar bu kitapları hak ediyorlardı elbet. Yöre ile ilgili yazılmayan, yazılacak daha neler n....

HABER: İSMET NADİR ATASOY:

Atça’da güzel şeyler oluyor…

Son yıllarda Atça ekseninde çıkan kitaplar oldu. Tarihe baktığımızda, Atçalılar bu kitapları hak ediyorlardı elbet. Yöre ile ilgili yazılmayan, yazılacak daha neler neler var kim bilir?..

Atça’nın Kültür ve Sanat hayatına yeni bir kitap daha girdi geçtiğimiz günlerde. “KENDİNE GEÇ KALMA”…

Ben, öyle kitap adına bakıp kitap almam ancak; kitabın adına bakınca: “Anlaşılan o ki; arı, duru, romantik ama hayatın içinden bir kitap bu…” diye düşünmeden edemedim. 

Düşündüğüm gibi de oldu. Sayfalar ilerledikçe, yaşamımdan kareler geldi gözümün önüne ve geçmişe bir yolculuk yaptım, dağarcığımda kalanlarla.

Kitabın Genel Yayın Yönetmenliğini Sn. Cem Şahin Yağmış, Editörü Sn. Esra Çanlı, Dizgi ve Mizanpajını Sn. Mukaddes Sönmez ve Grafik Tasarımını da Sn. Gülce Yergal gerçekleştirmiş. Kitabı: Bilofset Basım Yayın Matbaa Hizmetleri Sn. ve Ltd. Şti. okunur kılmış ki; kitaba ulaşmamızda Sn. Cem Şahin kaptanlığındaki ekibe de bir teşekkür borcumuz olduğunu düşünmeden edemiyorum.

Sn. Nuray Çölgeçenoğlu Özbek, içinden geçenleri öylesine arı bir dille anlatmış ki; okurken sıkılmıyorsunuz. Sevecen bir üslûbu var. Günce gibi de; içinde yaşamdan kesitler paylaşan bir öz yaşam öyküsü gibi. Hani bazen bir şeyler gelir aklımıza da; o aklımızdakileri anlatmakta güçlük çektiğimiz anlar olur ya… işte o anları sular seller gibi anlatmış. Yaşanmışlıklar var satır aralarında.

Yaşama hep pozitif yönünden bakmış, kelimelerle oynamış adeta. 

Şiirsel bir anlatımı var yazarın. Bir an geliyor ki şiir gibi okumaktan kendinizi alıkoyamıyorsunuz. 

Bir rubai düşünün; dört dizeyle yoğun duyguları anlatan. Geleneksel Japon şiirinden Haiku’yu düşünün; üç dizede öyküler yazdıran. Divan Edebiyatının iki dizeli beytini düşünün… Sn. Çölgeçenoğlu Özbek’i okurken, bu örneklerden onlarcasını yakalayacaksınız.

Sn. Çölgeçenoğlu Özbek; doludizgin gezindim “KENDİNE GEÇ KALMA” sayfalarının arasında. Kitap Müptelalarının beğeneceği bir kitaba imza atmışsınız. Tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim.

Atça’nın Kültür ve Sanat hayatına yaptığınız katkı nedeniyle de teşekkürlerimi sunarım.

“Bulutlara doğru yol aldım. Bembeyaz bulutlara hikâyeler yazdım bugün. Kimisi faytona benziyordu, kimisi şahlanan bir ata. Hele bir tanesi vardı ki, ortada bir efe oynuyor, dört kişi de etrafına diz çökmüş hayranlıkla onu izliyor…”

Sevgili Ablacım; Kalemin açık kalsın. Yolunuz, şansınız açık olsun…