AKSU'NUN ŞANSI KÜSKÜNLER Mİ?

AKSU'NUN ŞANSI KÜSKÜNLER Mİ?

Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde Aydın İlindeki yarış sakin başladı, Partilerde ve ittifaklarda bir hareketsizlik görülüyor. Halkın içinde konuşulan konu, İttifaklar....

Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde Aydın İlindeki yarış sakin başladı, Partilerde ve ittifaklarda bir hareketsizlik görülüyor. 

 

Halkın içinde konuşulan konu, İttifakların karşılıklı olarak birbirlerini terörle iş birliği konusunda suçlamaları. 

 

Halkı bezdiren başka tutarsızlıklarda var, Bazı Parti genel başkanlarının tüm ilkelerini çiğneyerek, sadece kendi ikballeri ve Milletvekili maaşı ve emeklilik hakkı için ortaya döktükleri rezaletler. Bunların içinde, Aydınlı Mühendis Önder Aksakal’ın tüm partiyi yok ederek aldığı karar, siyasi tarihe geçecek nitelikte. Halkın gözünün önünde bir gün aleyhte aldıkları kararı ertesi günü çiğneyerek konum değiştiren başka liderler. O liderlerin şahsi çıkar peşinde olduklarını görerek, partilerinden kitlesel olarak kopan teşkilatlar ve üyeler.

 

Birbirlerine taban tabana zıt olan dünya görüşüne sahip partilerin iktidar kavgası uğruna bir araya gelmeleri. Birbirlerinden kopuklukları açıkça belli olmasına rağmen birbirlerine katlanmak için, halkla alay eder gibi rol yapmaları.

 

Birde, siyasi intikama dönüşen Muharrem İNCE fenomeni..  İnce’nin gerçek bir internet fenomeni gibi yükselişi. Bu yükselişi kullanış biçimi. Toplumun gözünün önünde oynanan, kim haklı kim haksız belli olmayan bir başka tiyatro.

 

Havada uçuşan vaatler, nasıl finanse edileceği ve nasıl yapılacağı belli olmayan daha üç ay önce gündemlerinde dahi olmayan büyük projelerin birden bire ortaya çıkması. İnandıracaktan uzak , milletin şu anda içine düştüğü ekonomik, sosyal sorunları çözmekten uzak abartılı seçim vaatleri ile dolu cafcaflı açıklamalar.

 

Seçmen tüm bunların arasında bunaldı, şaşkınlaştı. Kendi siyasi görüşünü temsil eden partisine yabancılaşmaya başladı. Partinin tepesindekilerin hazmettiği bu tutarsızlıkları hazmetmeye çalışıyor. Sonuçta çok insan, hazmedemiyor. Sandığa gitmeme, veya kendi partisine oy vermemek şeklinde cezalandırmak gibi kararlar alabiliyor.

 

İşte bu noktada Aydın’da Proje ve icraat adamı olarak bilinen hakkında ileri sürülen tüm karalama ve yıpratma çabalarına rağmen haklın gönlünde kalmayı başarmış , deneyimli bir siyasetçi olan Hüseyin AKSU ‘nun şansı başlıyor.. BU kargaşa ve tutarsızlıkların içinde, yıllardır ortaya koyduğu kamuoyu ve siyaset dünyası ile paylaştığı projeler ve kanun tasarıları ile “Meclise Aklı taşıyalım”, sloganı ile Aydın halkının kendisine destek vermeye davet ediyor. Bu davetin karşılık bulduğu açık. Yukarıda sıraladığımız bunca tutarsızlık ve dengesizlikler sonucu siyasette aradığını bulamayan halkın bir alternatif olarak gördüğü AKSU’nun Ankara’ya Meclis gitmesi ile ne olacak. Aydın’ın Türkiye’nin gündemine oturacağını herkes görebiliyor. Ondan sonra neler olacağını Sayın AKSU tayin edecek.  Düşündüklerinin ve hazırladığı projelerin ne kadarını yapabileceğini hep birlikte göreceğiz. İlerlemiş yaşına rağmen, kazandığı çok geniş tecrübesi ve hazırladığı çözüm paketleri ile  Aklı gerçekten Meclise taşıyabilecek mi.?