AKSU’DAN ÖNEMLİ VAAD... "BARIŞI AKLI VE KÖKLÜ REFORMLARI MECLİSE TAŞIYACAĞIZ"

AKSU’DAN ÖNEMLİ VAAD... "BARIŞI AKLI VE KÖKLÜ REFORMLARI MECLİSE TAŞIYACAĞIZ"

Aydın’ın efsane Belediye başkanı olarak anılan, Akademisyen, stratejist, 2023 seçimlerinde Aydın Bağımsız Milletvekili Adayı Hüseyin AKSU, çok geniş bir araştırma ekibi ile hazırlamış ol....

     Aydın’ın efsane Belediye başkanı olarak anılan, Akademisyen, stratejist,   2023 seçimlerinde Aydın Bağımsız Milletvekili Adayı Hüseyin AKSU, çok geniş bir araştırma ekibi ile hazırlamış olduğu projelerin uygulanması için Meclise gitmeyi planladığını açıkladı. Ülkede siyasetin adeta bir kavga arenasına döndüğünü hatırlatan Aksu, en çok ihtiyaç duyulan şey birlik olmak ve barışık olmak dedi.

    Deprem konusu başta olmak üzere, tarım, Turizm, Sanayi, Enerji, ulaşım, kentleşme sektörlerinde hazırlamış olduğu modelleri ve Kanun tasarılarını Meclise taşımak istediğini belirten Aksu, bu kanunların geçmesi ile ilk uygulamaların Aydından başlatılmasını hedeflediğini açıkladı.

     Ekonomik Kalkınmanın temelinin sermayenin ve gelirlerin tabana yayılması olduğunu ifade eden Aksu’nun reform tasarılarında Tarımda, Tarım Parkları Kanunu ile üreticinin gelirlerini on katı artıran sistemler kuracaklarını açıklıyor. Enerjide ve Turizmde tekelleşmeyi önleyerek bu sektörlerin gelirlerinin yerelde halka indirileceğini esnafın, tüccarın küçük sanayicinin zenginleşeceğini, ulaşımda ise hem raylı hem de otoyol ulaşımı ile her türlü erişimin ucuz ve ücretsiz yapılabileceğini söylüyor.

    En önemlisi, yıllarca üzerinde çalışarak hazırladıkları “Kentleşme reformu” ile Başta Aydın olmak üzere tüm Türkiye’yi, Depremlerde sıfır zarar gören bir ülke haline getirebileceklerini, şehirlerdeki tüm altyapı, trafik, ulaşım ve otopark sorunlarını çözebileceklerini, tarım arazilerini mutlak biçimde koruyan bir kırsal ve kentsel yerleşme modelini hazırladıklarını açıklıyor.

Bu modellerin tüm ayrıntıları ile projelendirildiğini, pilot uygulamaların çizilerek hazırlandığı ve fizibilitelerine kadar hesaplandığını açıklayan Aksu, bu tasarıların hiçbiri seçimlerde ortaya atılan içi boş vaatler gibi değildir. Bu sonuçları görmek ve yaşamak için duyarlı Aydın Halkından Beni büyük bir güç ile Meclise göndermelerini diliyorum. AKSU, Aydın halkının bunu yapması ile bir tarih yazacağız, yepyeni ufuklar açılacak. Meclise aklı ve projeyi taşıyacağız diyor.  

     Tüm bunların ortak akıl ile kavgadan uzak, barış içinde katılımcı bir anlayışla yapılması için Mecliste ağabeylik yapmayı planladığını açıklayan Aksu’nun bu proje ve reform tasarılarını Meclise taşıyarak oraya AKLI ve BARIŞI götürmek arzusunda olduğunun altını çiziyor. Hiçbir siyasi partinin gücünü azaltmıyoruz. Her partiden eşit miktarda destek alıyoruz. Oyumu Aksu’ya verirsem partim zayıflar diye düşünmeyin diyen AKSU, Gelin sizde, bu önemli misyonu Aydın İli adına Meclise taşımamız için bir sefere mahsus, oyunuzu Bağımsız Adaya verin, Ülkemizin ve Aydınımızın geleceğine bir ışık yakalım diye seslenerek davette bulundu.