Adü Tıp Fakültesinin ilk öğretim üyesi Prof . Dr. Hulki Başaloğlu emekli oldu

Adü Tıp Fakültesinin ilk öğretim üyesi Prof . Dr. Hulki Başaloğlu emekli oldu

1993 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesine ilk atanan öğretim üyesi olan Prof. Dr. Hulki Başaloğlu’nun emeklilik yemeği 07.04.2023 tarihinde yapıldı. Adü’ye 30 yıl hizmet ed.....

1993 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesine ilk atanan öğretim üyesi olan Prof. Dr. Hulki Başaloğlu’nun emeklilik yemeği 07.04.2023 tarihinde yapıldı. Adü’ye 30 yıl hizmet eden Hulki Başaloğlu; Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Aydın Sağlık Yüksekokulu kurucu müdürlüklerini yapmıştır. Başta Tıp Fakültesi olmak üzere, Diş Hekimliği Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Yüksekokullarında çok sayıda öğrencinin yetişmesine katkısı olmuştur. 1993 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesine ilk atanan öğretim üyesi olan Prof. Dr. Hulki Başaloğlu’nun emeklilik yemeği 07.04.2023 tarihinde yapıldı. Adü’ye 30 yıl hizmet eden Hulki Başaloğlu; Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Aydın Sağlık Yüksekokulu kurucu müdürlüklerini yapmıştır. 


Kendisi ile aynı alanda akademisyon olan eşi Doç.Dr. Hatice Kübra Başaloğlu ile birlikte
başta Tıp Fakültesi olmak üzere, Diş Hekimliği Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Yüksekokullarında çok sayıda öğrencinin yetişmesine katkısı olmuştur.